536461
מחמוד ומורל | צילום:

נשיא המדינה יצא להגנת הזוג המעורב שיינשא הערב - וספג מתקפה חריפה: שלושה שבועות מאז נכנס לתפקידו, נשיא המדינה ראובן ריבלין, זכה היום (א') לשלל השתלחויות מגולשים ועוקבים בעמוד הפייסבוק שלו, בו כתב ריבלין שההסתה כנגד הזוג מקוממת וכי "נחצה קו אדום". בשעה זו עושה הזוג את דרכו לאולם האירועים בראשון לציון בו יינשא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"רובי תתבייש! העמדת הפנים הזו לא מכבדת אותך ולא מוסיפה לך נקודות. קצת גאווה יהודית לא תזיק לך. בפרט בזמן מלחמה כשהבנות שלנו הופכות לכלי במלחמה של האויב. אני מתבייש בך!", כתב לו אחד הגולשים.

"מר ריבלין היקר, אתה נשיא מדינת ישראל ולא פלסטין. בנושא הזה עדיף מאוד לא להביע את דעתך ולפי התגובה שלך אתה בעד", כתב לו גולש אחר. "אני מתבייש שאתה הנשיא שלי. חשבתי שיש בך קצת יותר כבוד וזיקה למורשת", כתב אחר.

"אתה כופר בתורת ישראל. אין לך זכות להיות נשיא מדינת היהודים אם אתה אומר דברים שהם ההיפך הגמור ממה שהתורה אומרת. אם זה היה בתקופת אבותינו מזמן היו סוקלים אותה באבנים. אני מציע שבמקום שתתחיל את דרכך כנשיא ששם פס על התנ"ך והיהדות - קח את הדברים שלך ותפרוש", השתלח גולש נוסף באזרח מספר אחת.

גולשים נוספים שיצאו נגד הנשיא החדש טענו: "מאז שנהיית נשיא, התחלת להתחנף רק לערבים. תתבייש לך. אחרי שהיא תחטוף מכות רצח, אל מי היא תפנה? אליך?", תהה גולש אחר לאחר שכתב לנשיא את התגובה החריפה. גולש אחר אף השתלח: "הנשיא הכי זבל שיש. נשיא שקורא למחאה והבעת כאב על התבוללות בארץ ישראל הסתה וגזענות, הוא לא הנשיא שלי".

ריבלין (צילום: פלאש 90, מרים אלשטר, חדשות)
נשיא המדינה ראובן ריבלין | צילום: פלאש 90, מרים אלשטר, חדשות

"לא חייבים לשמוח בשמחת הזוג, אך חייבים לכבדם" 

"קו אדום עובר בין חופש הביטוי והמחאה לבין הסתה. מחמוד ומורל מיפו החליטו להינשא ולקיים את חירותם במדינה דמוקרטית", כתב ריבלין בעמוד הפייסבוק שלו - מה שהצית את הסערה המדוברת. "לא כולם חייבים לשמוח בשמחתם של מחמוד ומורל, אך כולם חייבים בכבודם. יש בינינו ובתוכנו מחלוקות קשות ונוקבות ואולם להסתה, לאלימות ולגזענות אין מקום בחברה הישראלית".

 

בית משפט השלום בראשון לציון אישר היום לארגון להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש) למחות מחוץ לאולם האירועים בו צפויים להינשא הערב מחמוד ומורל. על פי החלטת בית המשפט, יוכלו פעילי הימין לקיים את המחאה במרחק של לפחות 200 מטרים מהאולם.

 

מורל מלכה (21) ומחמוד מנסור (26) עתרו לבית המשפט במטרה למנוע את ההפגנה המתוכננת של פעילי ארגון להב"ה מול אולם האירועים שבו הם מתכוונים לקשור את חייהם זה בזו. השניים החליטו אחרי חמש שנים של זוגיות להתחתן. בשבוע שעבר נחשף כי ההזמנה לחתונתם שהפיצו דרך הפייסבוק התפשטה במהירות עד שהגיעה לידי ארגון הימין הקיצוני. פעילי הארגון פרסמו הודעה ברשתות החברתיות הכוללת קריאה להגיע ולהפגין מול אולם השמחות.

החתן: "עשו לי פרסומת"

מנגד, באולם בית המשפט אמר מחמוד כי הוא לא מוטרד במיוחד מפעילותם של אנשי הארגון. "אני מודה לארגון הזה, הם עשו לי פרסומת", אמר מחמוד בחיוך. "אנחנו חיים בדו קיום אמיתי ולא כל כך אכפת לי ממה שאומרים. אנחנו נשואים כבר מאז יום שישי, מורל התאסלמה ושייח' חיתן אותנו. היום למעשה, תיערך רק המסיבה. ברחוב שבו אני מתגורר תוכלו למצוא 50% יהודים ו-50% מוסלמים, זה לא באמת משנה - אדם הוא אדם".

"אני מקווה שבית המשפט יבין שהכוונה של הקומץ המאורגן היא לא רק להרוס את החתונה, אלא את הזכות לדמוקרטיה", אמר היום פרקליטם של בני הזוג עו"ד יניב שגב. "הרצון האמיתי שלהם הוא להשתמש בבני הזוג כאיזשהו מנוף לעמדות הקיצוניות שלהם, אני מקווה שבית המשפט יבין שאסור לו לתת יד למעשה אנטי דמוקרטי שכזה".