בקהילה הלהט"בית (לסביות, הומוסקסואלים, בי-סקסואלים וטרנסג'נדרים) המומים מתקרית הירי בה נהרגו שתי נשים ונפצעו 11 נוספים בתל אביב. "מדובר באירוע מאוד קשה, וביום קשה לחברה הישראלית ולקהילה", אמרו אמש בקהילה. חבר מועצת תל אביב ואיש הקהילה, איתי פנקס, אמר כי כבר הורה מעשית להגיב לאירוע הקשה.

"הוריתי לסגור את הפעילות בכל המרכזים, מדובר באירוע חסר תקדים וכולנו נצטרך ללמוד אותו ולהסיק את המסקנות", הוא הוסיף בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. לדבריו, מדובר באירוע שתוכנן מראש. "אין ספק שברמה מסויימת האירוע התבצע בצורה מתכוננת", הוא אמר.

בארגון "נוער גאה", גם הגיבו לאירוע הקשה בתל אביב. "זו הפתעה מוחלטת", אמר יניב ויצמן, ראש הארגון. "לא קיבלנו שום התראות ואיומים", הוא הוסיף. לדבריו, המקום עומד כבר 15 שנה במרכז תל אביב, וכל מי שמגיע אליו יודע לאן הוא נכנס. "אלו קבוצות של אנשים שבאים לדבר, לשפוך את הלב, מכל קצוות הארץ", אמר ויצמן. "אין פה אבטחה, יש פה תחושה של ביתיות, וזה מקום שאמור להיות הכי מוגן בשביל החבר'ה הצעירים שמגיעים הנה".

בקהילה ההומו-לסבית, הפנו הערב גם אצבע מאשימה כלפי הממשלה. "פוליטיקאים מלבים את השנאה כדי לקדם את האג'נדה שלהם", אמר הערב מייק המל, יו"ר אגודת ההומוסקסואלים, הלסביות, הביסקסואלים והטרנסקסואלים. "זה אירוע של שנאה. אנשים נמצאו על הרצפה מגואלים בדם". לדבריו, האגודה פתחה קו מיוחד לפניות בטלפון: 03-6205590. "החברה הישראלית מלאה שנאה", הוא הוסיף.

"החברה הישראלית בדרך לתהומות"

הרצח בברנוער. ארכיון (צילום: גלעד שלמור)
פרמדקים מטפלים בפצועים, הערב | צילום: גלעד שלמור

גם ברחבי הקשת הפוליטית נשמעו הלילה הודעות גינוי קשות, לרבות בתנועת מרצ. ח"כ ניצן הורוביץ הגיע לזירת האירוע מיד עם הישמע האירוע, וחיזק את ראשי האגודה והפעילים, והביע צער עמוק ותדהמה על ההתקפה.

"במקום התקיימה פעילות נוער, כאשר היורה רעול הפנים התפרץ לחדר, וירה ללא הבחנה במשתתפים", אמר הלילה ח"כ הורוביץ. "מדובר ההתקפה החמורה ביותר כנגד הקהילה הגאה בישראל אי פעם", הוא הוסיף.

שר החינוך גדעון סער גינה גם כן את האירוע. "מדובר בפיגוע מתועב", אמר השר סער. "מי שביצע אותו הוא תואם טאליבן ששונא את החירות ומחזיק בתפיסה שמאיימת על דמותה ועתידה של ישראל כחברה חופשית".

ראש התנועה, חיים אורון, גינה אף הוא את האירוע הלילה. "האלימות הקנאות והיעדר הסובלנות בחברה הישראלית הגיעה לשלב מייאש ורצחני", אמר. "על החברה הישראלית להבין שהיא בדרך לתהומות ועל השיח הציבורי להתנקות לאלתר מיסודות של שיסוי והסתה שהפכו רווחים", הוא הוסיף.

ירי בלב ת"א - סיקור מיוחד

ירי בת"א: שני הרוגים ו-10 פצועים

עדי ראייה: הרבה פצועים על הרצפה

זעם בקהילה ההומו-לסבית: טבח של שנאה

מפגינים: יש דם על ידי ההומופובים

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק