לא מוכנים לשתוק: מאות בני אדם, בהם נציגי הקהילה הלהט"בית (לסביות, הומואים, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים), התגודדו אמש סמוך לזירת הירי בת"א ומחו על הטבח בבניין האגודה של הקהילה. 

"ניסים זאב, יש לך דם על הידיים", זעקו המפגינים שנשאו שלטים בידיהם. "לא רוצחים בני אדם", נכתב על אחד מהם. "מותר לאהוב אסור להרוג", התנוסס הכיתוב הבולט על אחר. בנוסף הדליקו הנוכחים במקום נרות נשמה והרכיבו מהם את המילה "אהבה".

"אירוע של שנאה"

"פוליטיקאים מלבים את השנאה כדי לקדם את האג'נדה שלהם", הגיב מוקדם יותר בזעם מייק המל, יו"ר אגודת ההומוסקסואלים, הלסביות, הביסקסואלים והטרנסקסואלים. "זה אירוע של שנאה. אנשים נמצאו על הרצפה מגואלים בדם".    

בארגון "נוער גאה" הביעו זעזוע עמוק מהאירוע: "מדובר בטבח. היורה ידע בדיוק לאן הוא נכנס", אמר יניב ויצמן, יו"ר הארגון. "זה האירוע החמור ביותר שקרה נגד הקהילה ההומו לסבית בישראל".

אך יותר מהכל נראה שהופתעו בארגון מהירי שכוון נגד חברי הקהילה. "לא קיבלנו שום התראות ואיומים", הוסיף ויצמן. לדבריו, המקום עומד כבר 15 שנה במרכז תל אביב, וכל מי שמגיע אליו יודע לאן הוא נכנס. "אלו קבוצות של אנשים שבאים לדבר, לשפוך את הלב, מכל קצוות הארץ", אמר ויצמן. "אין פה אבטחה, יש פה תחושה של ביתיות, וזה מקום שאמור להיות הכי מוגן בשביל החבר'ה הצעירים שמגיעים הנה".

ירי בלב ת"א - סיקור מיוחד

ירי בת"א: שני הרוגים במרכז ההומו-לסבי

חברי הקהילה: טבח של שנאה

עדי ראייה: פצועים שכבו על הרצפה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק