התשובה הישראלית להפגנות בעולם הערבי: מפגן תמיכה בפעולת ההשתלטות הישראלית על המשט לעזה התקיים הערב בתל אביב. למעלה מ-1,500 מפגינים הגיעו לרחוב הירקון בתל אביב והפגינו מול שגרירות טורקיה בעד זכותה של ישראל להגן על עצמה, כל זאת בעקבות התארגנות ספונטנית ברשת החברתית פייסבוק.

המפגינים הניפו שלטים נגד מה שהם מכנים "משט הטרור הטורקי" והביעו תמיכה בפעולת חיילי צה"ל. חלק מהמשתתפים הפינו כשהם לבושים בחולצות "ישראל שלי" והניפו דגלי ישראל, אך מלבד המפגינים הרגילים, היו גם כאלו שהגיעו עם משקפות צלילה ושנורקלים, סמל לתמיכתם בלוחמי השייטת.

בין המפגינים היו גם חברי הכנסת מירי רגב ודני דנון שהצטרפו לקריאות נגד ראש הממשלה הטורקי. המפגינים הניפו שלטים הקוראים לזכור את השואה הארמנית וגם שלטים שעליהם הכיתוב: "ארדואן = בן לאדן".

ארדואן: ישראל היא מדינת טרור

ההפגנה הישראלית מגיעה בתגובה לדברים שאמר ראש ממשלת טורקיה נגד ישראל. מוקדם יותר השמיע ראש הממשלה הטורקי רג'ב טאיפ ארדואן התבטאות פומבית ראשונה מאז נודעו התוצאות הקשות של פעולת צה"ל וכינה את ההסתערות הישראלית על ספינות הסיוע "פעולה של מדינת טרור".

"הפעולה הזו מנוגדת לחלוטין לחוק הבינלאומי", אמר ארדואן והוסיף, "היא בלתי אנושית, איש לא יכול להישאר אדיש לנוכח האירועים". ראש הממשלה הטורקי קטע את ביקורו בצ'ילה והודיע כי ישוב במהירות לארצו בעקבות ההתרחשויות האחרונות. 

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות