בית משפט השלום באשקלון קיבל את בקשת המשטרה, והחליט להאריך את מעצרו של נהג המיניבוס שהיה מעורב אתמול בתאונה הקטלנית בדרום בחמישה ימים. נהג המיניבוס הוא אחד משני הניצולים היחידים בתאונה, והוא נפגע רק באורח קל. הנהג ימשיך לשהות במעצר בבית החולים סורוקה בבאר שבע לשם פונה, ולאחר שחרורו יועבר לשב"ס.

אתמול הגיעו חוקרי המשטרה למיטתו של הנהג על מנת לגבות ממנו עדות ראשונית על שהתרחש. הנהג סיפר לחוקרים כי הבחין במחסום הרכבת יורד, אך לא הספיק לבלום בזמן ולכן נגרמה התאונה הקשה. למרות טענותיו של הנהג, שכנם של ההרוגים, במשטרה חושדים שהוא ניסה לפרוץ את המחסום ולכן גרם לתאונה.

שבעת בני המשפחה הובאו למנוחות

מאות בני אדם ליוו בצהריים את מסע ההלוויה של בני משפחת ברנשטיין, שיצא מבית הכנסת קרלין-סטולין שבשכונת מאה שערים בירושלים והגיע להר המנוחות בעיר, שם נקברו בני המשפחה - אריה ברנשטיין, בן 43, רעייתו רבקה בת 41, ילדיהם: יוחנן בן 16, חנה בת 14, מרדכי אהרון ברנשטיין בן 9, הבת מלכה גוטשטיין, בת 21 שהייתה בהריון ובנה התינוק - מרדכי אהרון גוטשטיין בן השנה וחצי.

בהתכנסות ובמסע ההלוויה השתתפו גם סגני השרים יעקב ליצמן ומאיר פרוש. בהוראת האדמו"ר מקרלין, ארונות בני המשפחה לא הוצאו מהרכבים בשל מצבן הקשה של הגופות, פרט לגופותיהם של רבקה ברנשטיין ובתה מלכה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסון הרכבת: סיקור מיוחד

7 נהרגו בתאונת רכבת בדרום

נוסעת ברכבת: המראות במקום קשים

תזכורת: נהגים ישראלים משתוללים על הפסים

נהג הרכבת משחזר את התאונה

שלב אחרי שלב: כך התרחשה התאונה

נהג המיניבוס נפצע קל

שר התחבורה לנהגים: קחו אחריות

נהג הקטר: בנס הרכבת לא התפרקה

היחיד ששרד: לא יודע מה קורה עם כולם

שבעת בני המשפחה הובאו למנוחות