מיננקו (צילום ארכיון) (צילום: רויטרס)
סגנית אלופת העולם. חנה מיננקו | צילום: רויטרס

יום אחרי מדליית הארד של הג'ודאי אורי ששון - השנייה של המשלחת הישראלית באולימפיאדה בריו - הצטרפה היום (שבת) גם האתלטית חנה קנייזבה מיננקו לתחרויות והצליחה להעפיל לגמר הקפיצה המשולשת, שייערך בלילה שבין ראשון לשני.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

סגנית אלופת אירופה מגיעה לתחרות בכושר מצויין - חודש לאחר שזכתה במדליית הכסף באליפות אירופה שנערכה באמסטרדם עם תוצאה של 14.51 מטר.

למרות זאת, היא נראתה לחוצה בתחילת התחרות ופסלה בשני הניסיונות הראשונים שלה. בקפיצה השלישית שלה קבעה מיננקו תוצאה טובה של 14.20 מטרים, שהספיקה לה על מנת להעפיל לשלב הגמר בתחרות שייערך מחר בלילה.

ששון בסיום הקרוב אתמול (צילום: רויטרס)
ששון בסיום הקרוב אתמול | צילום: רויטרס

בסיום התחרות ניסתה מיננקו להסביר את שתי הקפיצות הכושלות ואמרה: "אני לא יודעת מה קרה, אולי הייתי יותר מדי זמן בברזיל. לא הרגשתי את הרגליים, אולי זה שעות אולי מזג אוויר. לא יודעת מה קרה". היא צינה כי בקפיצה השלישית והמכרעת התחיל האדרנלין לזרום ואמרה כי היא מקווה שמחר בגמר יהיה יותר טוב: "הכי חשוב זה להיות מוכן בראש".

מיננקו התייחסה גם להישגי משלחת הג'ודו הישראלית וסיפרה: "ראיתי את כל הקרבות של ירדן ואורי, התרגשתי ואולי לא הייתי צריכה. שמחתי ואני מקווה שמחר יהיה יותר טוב".

בהמשך פרסמה פוסט בפייסבוק בו כתבה: "עברתי את המוקדמות ואנחנו בגמר המשולשת! שמחה מאד כי ממש לא היה לי קל היום. אני הולכת להתאושש ולהתחיל להתכונן כמו שצריך לגמר ביום ראשון (2.30 בוקר יום שני שעון ישראל). תודה לכולם על התמיכה ועידוד!!!".

השייטת מעיין דוידוביץ' תתחרה מחר על מדליה

מיננקו גדלה והתאמנה באוקראינה עד שנת 2012 כשהכירה את בעלה, אתלט ישראלי, והיגרה לישראל בעקבותיו. משנת 2013 היא מייצגת את ישראל בתחרויות העולמיות. בשנה שעברה זכתה מיננקו במדליית הכסף באליפות העולם בביג'יינג בקפיצה משולשת תוך שהיא קובעת שיא ישראלי של 14.78 מטרים.

אתמול זכה הג'ודאי הישראלי אורי ששון במדליית הארד לאחר יום קרבות מרשים בקטגוריית המשקל של מעל 100 ק"ג. ששון חתם אולימפיאדה מוצלחת למשלחת הג'ודו לאחר זכייתה ביום שלישי של ירדן ג'רבי, גם כן במדליית הארד.

השייטת מעיין דוידוביץ' נמצאת גם היא בעמדה טובה למדליה לקראת שיוט המדליות. היא זקוקה לשיוט חזק מחר על מנת להבטיח את זכייתה באחד משלושת המקומות הראשונים.