רגע הניצחון (צילום: רויטרס)
ששון לאחר הניצחון על הקובני, הערב | צילום: רויטרס

גאווה נוספת לישראל: הג'ודאי הישראלי אורי ששון, שהצטיין בכל הקרבות בהם השתתף אתמול (שישי) - גם בקרב היחיד בו הפסיד לאלוף העולם ה"בלתי מנוצח", הצרפתי טדי רינר - ניצח את יריבו הקובני אלכס גרסיה מנדוסה וזכה במדליית הארד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא רוצה לפתוח מנחוס, לא רוצה לעשות לו ביש מזל - אבל אני מאמין שזה אפשרי", אמר לפני הקרב אחיו הגדול, אלון ששון, בשיחה עם חדשות 2, כשנשאל על סיכוייו לחזור ארצה מאולימפיאדת ריו עם מדליה על צווארו.

אורי ששון ברבע הגמר, היום (צילום: רויטרס)
הניצחון של ששון ברבע הגמר, הערב | צילום: רויטרס

מוקדם יותר אתמול ניצח ששון את יריבו המצרי סלאם אל שיהאבי בסיבוב הראשון בתחרות - באיפון מרשים. בסיום הקרב ניגש ששון ליריבו על מנת ללחוץ לו יד, אולם כצפוי אל שיהאבי סירב ללחוץ את ידו של הג'ודאי הישראלי וספג קריאות בוז מהקהל.

אורי ששון בשלב שמינית הגמר, היום (צילום: עמית שיסל, באדיבות ONE)
אורי ששון בשמינית הגמר, היום | צילום: עמית שיסל, באדיבות ONE

בהמשך, בשלב שמינית הגמר, ניצח ששון את הנציג הפולני מאצ'יי סארנאצקי. ששון התחיל את הקרב עם ניקוד על ווזארי, ובהמשך שמר על הניקוד עד לסיום הקרב. בכך, העפיל ששון לשלב רבע הגמר.

תקרית לחיצת היד (צילום: עמית שיסל, באדיבות ONE)
ניגש ללחוץ יד - וסורב. ששון ואל שיהאבי | צילום: עמית שיסל, באדיבות ONE

ברבע הגמר פגש ששון על המזרן את המתמודד ההולנדי רוי מאייר. ששון התחיל את הקרב לא טוב וספג אזהרה. בהמשך הוא עלה ליתרון עם ניקוד על ווזארי, הצליח לשמור על הניקוד עד לסיום הקרב ועלה לשלב חצי הגמר.

אורי ששון מול אלוף העולם טדי רינר, הערב (צילום: רויטרס)
אורי ששון מול אלוף העולם טדי רינר, הערב | צילום: רויטרס

בשלב חצי הגמר ניהל ששון קרב הירואי מול אלוף העולם בג'ודו, הצרפתי טדי רינר, שלא נוצח בשש השנים האחרונות. לאורך כל הקרב נשמר שוויון בין השניים, אולם בשנייה האחרונה ניצח הצרפתי את ששון.