המדליה השנייה לישראל נראית קרובה מתמיד, לאחר שהג'ודאי אורי ששון העפיל היום (שישי) לחצי הגמר. ההתרגשות ניכרת במיוחד בבית משפחתו של הספורטאי הצעיר. "התכנסנו כל המשפחה בתוך הבית בירושלים, וכולנו נרגשים ולחוצים ומקווים שאור יעשה את זה, וההרגשה היא שמשהו גדול נמצא באוויר", אמר אלון ששון, אחיו הגדול של אורי, בשיחה עם חדשות 2.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מי שיתמודד מול ששון בחצי הגמר הוא הג'ודאי הצרפתי טדי רינר, אלוף העולם בג'ודו. "הוא אחד מגדולי הג'ודאים בהיסטוריה בכלל של הג'ודו", ציין אלון, אחיו של אורי. "שש שנים הוא לא מנוצח, אבל אני מאמין באורי ואני בטוח שהוא ייתן את הכל כדי לנצח את טדי. וגם אם לא - עדיין תהיה לו הזדמנות להילחם על מדליית הארד, וזה משהו שאנחנו מייחלים לו ורוצים שיקרה".

אורי ששון ברבע הגמר, היום (צילום: רויטרס)
אורי ששון בשלב רבע הגמר, היום | צילום: רויטרס

"במהלך היום אנחנו משתדלים לתת לאורי את השקט הנפשי, שיהיה מרוכז וממוקד במטרה הכל כך חשובה הזאת", ציין אחיו הגדול של ששון. "אבל לפני כן עודדנו אותו והיינו בקשר בהודעות. אנחנו נותנים לו את הבמה שלו, שיעשה את הדברים על הצד הטוב ביותר ומחזיקים אצבעות חזק חזק מישראל".

כשנשאל אם הוא מאמין שאחיו יחזור לארץ מאולימפיאדת ריו עם מדליה על צווארו, ניסה האח להנמיך ציפיות - אבל לא יכול היה שלא להביע תקווה. "אני לא רוצה לפתוח מנחוס", הוא השיב. "אני רוצה להאמין שכן - לא רוצה לעשות לו ביש מזל - אבל אני מאמין שזה אפשרי".