החיפושים אחר הנעדרת האחרונה שטרם נמצאה מהשיטפון בנחל צפית אך בינתיים קב"ט המועצה האזורית ערבה תיכונה, נדב אילון סיפר מעט על הרגעים הראשונים במאמצי החילוץ וכיצד והאתגרים העומדים בפני צוותי המחלצים לקראת רדת החשיכה: "לא נפסיק את החיפושים עד שנמצא את כולם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אילון, שהיה מבין הראשונים שהוזעקו לאזור סיפר על חלק מהחילוצים המוצלחים. "את חלק מבני הנוער מצאנו במקומות יבשים והצלחנו לאסוף אותם ולהחביר אותם אלינו", שיחזר אילון. "שאר הקבוצה שכנראה חלקם נסחפו וחלקם יצאו הצלחנו למצוא בהמשך הנחל. מדובר על תא שטח עצום".

קצין הביטחון טען כי החיפושים אחר הנעדרת האחרונה מתרכזים כעת בחלקו המזרחי של הנחל. "אנחנו הולכים על קרקעית הנחל כי הוא יבש ואפשר ללכת וגם מהאוויר, עם רכבים, הופכים כל אבן ושיח", סיפר. יש לנו מרוץ נגד הזמן, השמש שוקעת, וגם כנראה עוד פרק של גשם, ואם ניכנס שוב לזרימה בנחל אנחנו בסיפור אחר לגמרי. לא נפסיק את החיפושים עד שנמצא את כולם".

ניסיון החילוץ בנחל צפית בזמן האסון (צילום: מאור קינסבורסקי / פלאש 90, חדשות)
האסון בערבה, היום | צילום: מאור קינסבורסקי / פלאש 90, חדשות

תשעה בני נוער נהרגו היום לאחר שנקלעו עם חבריהם ממכינה קדם צבאית ממרכז הארץ לשיטפון עם זרם עוצמתי ביותר בנחל צפית. מספר התלמידים שהגיע למקום עמד על 25, 13 מהם חולצו ללא פגע, שניים נוספים כבני 17 פונו לבית החולים סורוקה כשהם סובלים מפגיעות קור. כוחות חילוץ והצלה רבים מנסים לאתר עדיין נעדרת נוספת במקום. צוותי משטרה שהגיעו למקום החלו לאסוף ממצאים ופתחו בחקירת נסיבות האירוע הקטלני.