נפטר יהודה וילק המפכ
נפטר יהודה וילק המפכ"ל לשעבר. ארכיון | צילום: החדשות

המפכ"ל לשעבר, יהודה וילק, שכיהן עד היום כמנכ"ל חברת דרך ארץ המפעילה את כביש 6, נפטר היום (ראשון) בגיל 70 במשרדי ההנהלה של החברה, ככל הנראה בשל אירוע לבבי.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

וילק שירת בפלס"ר שריון והשתחרר בדרגת סגן. בשנת 1971 הוא התגייס למשטרה, ושירת במחוז תל אביב בין השאר כחוקר במדור חקירת הונאות, וסגן ראש מחלק החקירות המרכזי. ב-1983 מונה למפקד תחנת כפר סבא.

וילק שימש כתובע במשפט אסף חפץ שהסעיר את המדינה בשנת 1984, אשר עסק בהדלפות של שוטרים לעיתונאים. שנה לאחר מכן מונה למפקד מרחב איילון בדרגת ניצב משנה, ובשנת 1986 היה חלק מהצוות שחקר את התנהלות השב"כ בפרשת קו 300.

יהודה וילק ז
כיהן כמפכ"ל בעת אירועי אוקטובר 2000 | צילום: עמוס בן גרשום, חדשות

ב-1994 פרש מהשירות וחזר לאחר שעבד כשלוש שנים במגזר הפרטי, כמנכ"ל חברת הביטוח אבנר. ב-1998 חזר לכהן במשטרה כמפכ"ל משטרת ישראל. בעת כהונתו יזם את הקמת יחידת אתג"ר למלחמה בתופעת גניבות הרכב. וילק כיהן כמפכ"ל בעת אירועי אוקטובר 2000, גל האלימות של ערביי ישראל שפרץ אחרי תחילת האינתיפאדה השנייה. על התנהלותו כמפכ"ל בעת האירעים נמתחה ביקורת.

חתם על עצומת המפכ"לים לשינוי חוק הלאום

חצי שנה לפני מותו התראיין וילק למהדורה המרכזית, יחד עם שני מפכ"לים נוספים, ומתח ביקורת על התנהלות הדרג המדיני. "מכל מיני סיבות היום מנסים להחליש את המשטרה וכולם מתמקדים בנושא של חקירות אנשי ציבור", אמר וילק באותו ראיון. "זה חלק קטן מאוד, שולי, בעבודת המשטרה. מי שישלם את המחיר זו תהיה החברה הישראלית, כולנו".

וילק הביע תמיכה במועמדותו של המפכ"ל הקודם, רוני אלשיך, ובשנת 2017 הגיע עם מספר מפכ"לים אחרים למפגש עמו, בו שטחו המלצותיהם להתמודדות עם המתקפה הפוליטית נגדו. וילק גם חתום על עצומת המפכ"לים אשר דרשה לשנות את חוק הלאום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו