התינוקת אולגה עם המוניטור החדש (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
התינוקת אולגה עם המוניטור החדש | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

במשפחת בלז'צ'וק מערד 3 ילדים סובלים מאפילפסיה הגורמת לפרכוסים, הפסקות נשימה ודופק. בתחילת ינואר פורסם במהדורה המרכזית שקיים מוניטור שיכול להציל את בתם בת 4 חודשים, אך הוא לא נכלל בסל התרופות ולהורים אין את היכולת לממן אותו בעצמם. היום, לאחר שהגיעו אליהם אינספור תרומות, קיבלו בני הזוג את המוניטור החדש. "זו שמחה שקשה להסביר מרוב התרגשות", סיפרה לאה האם.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

״אני ממש בהלם! כל כך הרבה זמן נלחמתי ולא האמנתי עד הרגע הזה", סיפרה לאה. "סוף סוף יהיה לנו שקט ולא נצטרך להיות בלחץ 24 שעות ביממה ואפילו נוכל לצאת מהחדר של אולגה ולשתות קפה ותה כמו הורים רגילים".

המוניטור שקיבלו בני המשפחה מסוגל לזהות פרכוסים לפני שהם מתחילים. בכך הוא יסייע להורים, שעד כה היו צריכים לשמור על קשר עין תמידי עם ילדיהם, לטפל בפרכוס לפני שהוא מגיע. כך נפטר בנם כשהוא בן שנה וחצי: כשהמוניטור הישן התחיל לצפצף כבר היה מאוחר מידי.

המשפחה עברה תלאות רבות לפני הגעת המוניטור. לאה מרותקת לכיסא גלגלים בעקבות ניתוח שכשל, והאב איגור נאלץ לעזוב את עבודתו על מנת לטפל בילדיהם: "עברנו כל כך הרבה - עם המוות של הבן, ותאונה ונכות, כל כך הרבה. עכשיו נוכל קצת לנשום".

"אולגה תגדל ונספר לה שבזכות הלב של עם ישראל - היא קיימת"

לאה הודתה בהתרגשות לכל התורמים: "אני גם כל כך שמחה לגלות שיש כל כך הרבה אנשים טובים שעזרו לנו, וזה רק מראה שאם מתאחדים ופועלים ביחד אפשר לעשות שינוי, סוף סוף אני מרגישה שהמשפחה שלנו לא לבד, שכל העם אתנו". לאה גם הודתה לרופאים של קופת חולים כללית והוסיפה ש"תמיד צריך להתעקש ולעזור כמה שאפשר לכל ממי שזקוק לך".

לאה ובתה. "זו שמחה שקשה להסביר" (צילום: החדשות)
לאה ובתה. "זו שמחה שקשה להסביר" | צילום: החדשות

ואכן, בני הזוג לא רק הכירו תודה על התרומות והעזרה, אלא הצליחו למצוא בליבם את הכוח לתת: את הכסף מהתרומות, שלא שימש להשגת מוניטור, תרמו בני הזוג לעמותה שמסייעת לחולים. "עכשיו אני מאמינה שוב שיכולים לקרות גם דברים טובים", אמרה לאה והוסיפה: "אולגה תגדל ואנחנו נספר לה על כל מה שקרה, נספר לה שבזכות הלב של עם ישראל היא קיימת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו