יממה לאחר שארבעה מהאמנים שחתמו על העצומה נגד פעילות תרבותית באריאל, מחאת האמנים מקבלת חיזוק מאנשי תרבות נוספים: עשרות יוצרים ויוצרות חתמו הערב על העצומה לתמיכה והזדהות באנשי התיאטרון המסרבים להופיע באריאל בכותרת "ההצגה אינה חייבת להימשך", בהם: יוסי שריד, דוד גרוסמן והשחקנית אורלי זילברשץ בנאי.

"אנו החתומים מטה - יוצרות ויוצרים - מביעים תמיכה והזדהות עם אנשי התיאטרון המסרבים להופיע באריאל", נכתב בעצומה. "חירות היצירה וחופש הדעה הם אבני היסוד של חברה חופשית ודמוקרטית. זה לא מכבר מלאו 43 שנים לכיבוש הישראלי. מתן לגיטימציה למפעל ההתנחלותי וההשלמה עימו פוגעים אנושות בסיכוייה של ישראל להגיע להסכם שלום עם שכניה הפלסטינים".

בין המצטרפים: עמוס עוז (צילום: רויטרס)
בין המצטרפים: עמוס עוז | צילום: רויטרס

בין החותמים: דוד גרוסמן, אילנה המרמן, דורון צברי, כליל זיסאפל, סמי מיכאל, עמוס עוז, יוסי שריד, יערה שחורי, א.ב. יהושע, נעמה צאל, נילי לנדסמן, חגי לוי, טל ניצן, רני בלייר, דוד טרטקובר, מעיין אמיר, דורי מנור, אורלי זילברשץ, ג'אד נאמן, דני קרוון, מתי שמואלוף, חלי גולדנברג, ניסים קלדרון ועוד.

נתן זך, שהיה בין המצטרפים הראשונים למאבק התייחס להחלטתם של ארבעה אמנים לפרוש ממנו ואמר כי "החלשים נבהלו ראשונים, אבל אני לא מאשים אותם, כי פרנסה זה דבר חשוב. אבל אם הפרנסה הייתה דבר חשוב גם בגרמניה וגם ברוסיה אז גם האנשים המצפוניים היו נשארים שם ואומרים 'הייל היטלר'".

חרם האמנים על אריאל - סיקור מיוחד:

הרשת סוערת: החרימו את האמנים

פבלו רוזנברג: אריאל היא קונצנזוס

רה"מ תוקף את האמנים המחרימים

4 שחקנים חזרו בהם מהחרם על אריאל