רשת האינטרנט סוערת בעקבות התבטאות האמנים הקוראים לא להופיע בהיכל התרבות החדש באריאל. קבוצות שקמו בפייסבוק קוראות לנקוט מעשה ולהחרים את כל האמנים שהבטיחו לא להופיע ביישוב.

כבר יותר מ-1,800 בני אדם הצטרפו לקבוצה בפייסבוק ששמה "הם מחרימים את אריאל? אנחנו נחרים אותם בכל הארץ", שמתחייבים לפעול במרץ נגד האמנים שהתבטאו נגד מופעים באריאל. בנוסף הועלה לדף קובץ ובו תמונות ושמות כל האמנים שנשמעו מדברים בעד יוזמת החרם, כשמתחתיהם הכיתוב: "הנה הם שונאי ישראל... האנשים השמאלנים שלא ינוחו עד שישראל תיהרס באופן מוחלט והם יחיו תחת שלטון ערבי".

גם חברי חדשות 2 בפייסבוק הגיבו לסוגיה העכשווית. הגולשת מיטל סימון כתבה: "אני לא אראה סרטים, הצגות וסדרות של השחקנים האלה. הם לא מתייחסים לתושבי אריאל כאזרחי ישראל, אני לא אתייחס לאנשים אלה כשחקנים. הם אמורים לתת דוגמא חיובית לעם, לא לסכסך, לעשות חרם ולפלג את העם. אם הם לא מכבדים, איך הם מצפים שיכבדו אותם בחזרה?".

"החלטה לגיטימית"

אין תמונה
קבוצה בפייסבוק קוראת להחרים אמנים

בתשובה להתבטאות זאת ענה הגולש גיא נשר: "החלטה לגיטימית לגמרי. עם כל הכבוד קצת קשה להאשים את השמאל הישראלי בקרע בעם - הימין הקיצוני יצר את הקרע, מסתבר שיש לו גם מחיר".

הגולשת סיגלית מלכה כתבה גם היא בתגובה: "לידיעתכם האמנים הסרבנים- משכורותיכם הינה ממשלמי המיסים והמדינה- כנראה ששכחתם שגם באריאל משלמים מיסים...(כלומר משכורותיכם). קראתם עליכם תיגר רציני ביותר. תמיד אומרים שתרבות היא לחם הנפש לא? אז חרם תרבות כמו שלכם זה כמו למנוע מילד לאכול".

נתניהו תוקף את "האמנים המחרימים"