ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את ישיבת הממשלה השבועית במתקפה על המחזאים והשחקנים שהחליטו להחרים את היכל התרבות באריאל ולא להופיע שם, מכיוון שמדובר בשטח המוגדר על ידם - "כבוש".

נתניהו התנער מבחירתם של האמנים וציין כי לא יסכים לממן את פעילותם לאחר התבטאויותיהם הפוליטיות. "לא נסכים לממן חרם מתוכנו", אמר ראש הממשלה, "זה הדבר האחרון שאנחנו צריכים".

במקביל דיווחה שרת התרבות לימור לבנת, כי כרגע לא מתוכננים שינויים ברשימת ההצגות שיגיעו להופיע באריאל. מנהל היכל התרבות באריאל, אריאל תורג'מן, הוסיף לדבריה של לבנת כי לדעתו "אין לערבב פוליטיקה עם אמנות". תורג'מן הוסיף כי גם לתושבי אריאל מגיע ליהנות מהופעות ומהצגות כמו כל אזרח במדינת ישראל.

דרישה: דיון דחוף בנושא ההקפאה

לקראת יציאתו של רה"מ לוושינגטון, דרשו שרי הליכוד בממשלה לקיים דיון דחוף בנושא ההקפאה - עוד לפני שיעלה על המטוס. הזמן שהוקצב להקפאת הבנייה בשטחים אמור להסתיים בשבועות הקרובים, ושרי הליכוד חוששים שבמהלך השיחות בוושינגטון תוארך תקופת ההקפאה, צעד שבוודאי ירצה את הממשל האמריקני ואת הפלסטינים.

רה"מ התייחס לסבב השיחות הקרוב ואמר: "אני משוכנע שאם ההנהגה הפלסטינאית תיגש לשיחות באותה רצינו שאנו ניגשים אליו, נוכל להגיע להסכם יציב. אני ער לקשים ויודע שיהיו הרבה מהמורות אבל השאלה היא האם יש נכונות בצד הפלסטינאי כפי שיש נכונות בצד הישראלי לקדם שלום שיפתור את הסכסוך הזה לדורות".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק