הגמר הגדול: בעוד כמה שעות זה קורה (צילום: פלוריאן וידר‎, חדשות)
מי מונע העברת כספים לאירוויזיון? | צילום: פלוריאן וידר‎, חדשות

פרסום ראשון: משרד ראש הממשלה הודיע הערב (שני) כי יעביר את הכסף למימון אבטחת האירוויזיון כדי שלא תהיה סכנה לקיומה של התחרות בארץ. את ההחלטה קיבל מנכ"ל המשרד יואב הורוביץ ובכך הסתיים המשבר שהעמיד את קיום האירוויזיון בתל אביב בספק.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מתאגיד כאן נמסר: "האירוויזיון בישראל הוא אירוע לאומי עם חשיפה לכ-200 מיליון צופים. אנו מברכים על הפתרון וממשיכים בתנופת העבודה להפקת האירוויזיון, ולהדבקת הפער שנוצר בלוחות הזמנים, כך שכולם יהנו מאירוויזיון ישראלי משובח".

אתמול פורסם לראשונה במהדורה המרכזית כי משרדי הממשלה טרם העבירו התחייבות לממשלה לממן את הוצאות האבטחה של אירוע האירוויזיון בתל אביב, מה שהוביל להקפאת ההכנות. הערב, בטרם נודע על ההחלטה של משרד ראש הממשלה להעביר את הכסף, התברר כי הגורם שמנע את העברת הכספים הוא משרד התיירות.

משרד התיירות התנגד להעביר 1.5 מיליון שקלים לכיסוי הוצאות אבטחת האירוויזיון, למרות הפשרה שגובשה על ידי מנכ"ל משרד ראש הממשלה. בשל ההתנגדות של משרד התיירות, גם משרד האוצר ומשרד התקשורת החליטו שלא להעביר את הכסף.

במשרד התיירות אמרו כי "אבטחת האירוויזיון אינה נמצאת באחריות המשרד" והוסיפו כי "המשרד ישמח לסייע לתאגיד בתחומי סמכותו, על מנת להבטיח שההזדמנות השיווקית הטמונה באירוויזיון לא תוחמץ". כאמור, עם הודעת משרד ראש הממשלה העניין נפתר.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מזה חודשים רבים, משטרת ישראל נערכת ומבצעת מגוון הכנות במטרה לאפשר ולהבטיח את קיומם של אירועי האירוויזיון באופן תקין, תוך הבטחת שלומם ובטחונם של משתתפיו. באירועים בקנה מידה שכזה, קיימים היבטי אבטחה רבים ומורכבים מהם נגזרה המסגרת התקציבית שצומצמה למינימום האפשרי והתגבשה לאחר עבודה מטה ממושכת שכללה מגוון בדיקות ושיקולים אובייקטיביים. למען הסר ספק, נכון להיום המשטרה ערוכה עם תכניות מבצעיות לקראת כל האירועים הקשורים באירוויזיון ואינה עוסקת בסוגיות התקציביות ובתיאום מקורות המימון שנדונו בין משרדי הממשלה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו