מחר (שני) לפנות בוקר תנחת בישראל זוכת האירוויזיון נטע ברזילי, שכבשה את אירופה עם הביצוע המוצלח לשיר "Toy" - ותקיים מסיבת עיתונאים בנתב"ג. הערב התראיינה ברזילי המרוגשת למהדורה המרכזית וסיפרה על התחושות: "זה לא מתעכל, הרגליים לא על האדמה, הרגליים חלשות כאילו אני על ענן ועוד שנייה נופלת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אנחנו עדיין עושים דברים רגילים ואז קולטים שניצחנו באירוויזיון", הוסיפה. "זה מטורף להבין כמה שמחה הבאנו הביתה - הבנתי שאנשים באנרגיות מדהימות ויש שמחה, הולכים ברחוב ומחייכים, איזה כיף, שיש סיבות לשמוח". ברזילי סיפרה כי הברכה הכי משמחת הייתה מהוריה: "שני ההורים שלי אמרו לי שהם גאים בי וזה מה שחשוב".

על הדרך בה תתקבל בישראל עם נחיתתה אמרה: "מה שיהיה יהיה, מה שהיקום מחליט שקורה - קורה. אני מוכנה לכל התרחישים והאהבה, איזה כיף להביא שמחה ואהבה כזו לישראל מסיבות כל כך טובות. זו זכות מטורפת וענקית, אני כל כך גאה ושמחה".

אווירת אירוויזיון חינם ביורווילג' (צילום: רויטרס, חדשות)
החגיגות בליסבון, אמש | צילום: רויטרס, חדשות

בתוך כך נמשכות ההכנות לאירוח התחרות בשנה הבאה. התקנון קובע כי התחרות היא לא פוליטית: בפעמים הקודמות פוליטיקאים לא נכנסו, כרגע חלקם - בין היתר השרים איוב קרא ומירי רגב - דנים בנושא אבל הם לא אמורים להגיע לתחרות. התקציב המוערך– מינימום 100 מיליון שקלים. בישראל יתעקשו לקיים את האירוע דווקא בירושלים, והתאריך המיועד לגמר  - אליו ישראל תעפיל אוטומטית - הוא 25 במאי 2019.

אחרי שכבשה את אירופה עם הזכייה הדרמטית באירוויזיון בליסבון, נטע ברזילי תקיים מחר בערב מופע ניצחון בכיכר רבין בתל אביב. במהלך המופע, שייערך כהבעת תודה לקהל שיצא באמצע הלילה באלפיו כדי לחגוג את הזכייה, תבצע ברזילי את השיר המנצח "TOY". המשטרה אישרה סופית את קיום המופע, שככל הנראה ייערך בשעה 20:00. במקביל, מתקיימים מגעים עם זוכי העבר של האירוויזיון שייצגו את ישראל שישתתפו באירוע. ברזילי תנחת מחר ב-05:00 לפנות בוקר בנתב"ג, שם תקיים מסיבת עיתונאים ראשונה בארץ לאחר הזכייה.

אמנם האירוויזיון הסתיים רק בשעות הקטנות של הלילה, אבל התאריכים לשנה הבאה בישראל כבר נקבעו. הבוקר נחשף בחדשות Online כי התחרות בשנה הבאה תיערך בפורמט זהה לזה שהתקיים השנה - שתי תחרויות חצי גמר ומופע גמר. כרגע מסתמן שמופעי חצי הגמר ייערכו ב-23 וב-21 במאי ומשדר הגמר הגדול ייערך ב-25, יומיים לאחר מכן. עם זאת, בתאריך בו עתיד להתקיים הגמר יערך גמר הגביע הגרמני בכדורגל, וייתכן שיחליטו בנהלת התחרות - להקדים את המועד בשבוע.