בישראל עוד חוגגים את הניצחון הגדול של נטע ברזילי מעל בימת האירוויזיון בליסבון, אבל היום (ראשון) נראה שיש כבר את מי שמתחילים לחשוב על הטקס בשנה הבאה. ב-12 החודשים הקרובים יצטרכו בישראל להפיק את המופע, לבחור את המנחים וכמובן - להחליט היכן יתקיים המופע. כך תיראה השנה הקרובה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אז אמנם התחרות הסתיימה רק אתמול אבל התאריכים לשנה הבאה כבר נקבעו. התחרות בשנה הבאה תערך בפורמט זהה לזה שהתקיים השנה - שתי תחרויות חצי גמר ומופע גמר. כרגע מסתמן שמופעי חצי הגמר ייערכו ב-23 וב-21 במאי ומשדר הגמר הגדול ייערך ב-25, יומיים לאחר מכן. עם זאת, בתאריך בו עתיד להתקיים הגמר יערך גמר הגביע הגרמני בכדורגל, וייתכן שיחליטו בנהלת התחרות - להקדים את המועד בשבוע.

דקות לאחר ההודעה הדרמטית על הזכייה של נטע ברזילי כבר החל הדיון הציבורי לגבי מיקום התחרות בשנה הבאה. בעוד יש כאלה שטוענים שתל אביב היא העיר שצריכה לארח את המופע, עיריית ירושלים - שבעבר התחרויות התקיימו בתחומה - פרסמה תמונה בעמוד הפייסבוק הרשמי של היכל ארנה בעיר, מה שמרמז על הכוונה שהתחרות תערך שם.

יש לציין שבפעמים הקודמות בהן אירחה ישראל את התחרות הבינלאומית הגדולה, המופע התקיים בבנייני האומה בירושלים. עם זאת, האולם מיושן ואינו מתאים במבנה ובנראות שלו למופע האירוויזיון כפי שהוא מתקיים בשנים האחרונות.

נושא נוסף שמעסיק ישראלים רבים ביום שלאחר הזכייה היא מידת ההתערבות של פוליטיקאים שונים בהפקת הטקס בשנה הבאה. באופן מסורתי באירוויזיון משתדלים להימנע באופן דרסטי ממעורבות בפוליטיקה, לכן ישנה אפשרות שגורמים פוליטיים לא יהיו מעורבים בהפקה.

תחום נוסף שככל הנראה יזכה לסיקור ועניין רב יהיו המנחים שייבחרו להנחות את הערב שנצפה על ידי מאות מיליונים ברחבי העולם. כבר דקות אחרי הזכייה החלו ברשתות החברתיות לעלות השאלות בנוגע לזהות של המנחים.

נושא נוסף בו יצטרכו לקחת החלטה הוא התכנית האמנותית. בפעם האחרונה שישראל אירחה את התחרות בשנת 99' הזמרת דנה אינטרנשיונל ביצעה את השיר "Free" על רקע חומות העיר העתיקה. את הפקת הענק בה השתתפו מאות רקדנים וניצבים ביים הבמאי המוערך צדי צרפתי.

צריך להזכיר שבשנה הבאה מקומה של ישראל בגמר התחרות מובטח שכן היא המארחת. יחד עם אנגליה, צרפת, גרמניה, ספרד ואיטליה, שתורמות את סכומי הכסף הגבוהים ביותר לתחרות, ישראל לא תאלץ להתמודד בחצאי הגמר.