להקת שלווה, הכוכב הבא לאירוויזיון (צילום: רונן אקרמן, חדשות)
להקת שלווה | צילום: רונן אקרמן, חדשות

סוף הדרך לאירוויזיון: להקת "שלווה", המורכבת מצעירים בעלי צרכים מיוחדים, תפסיק את השתתפותה בתוכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון" - כך הוחלט סופית. ההחלטה מגיעה על רקע קיום החזרות לתחרות האירוויזיון בשבתות, חזרות עליהן ניתן ניקוד בידי השופטים, ואי רצון חברי הלהקה לחלל את השבת.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מחר ייצטלמו חברי הלהקה לריאיון מיוחד שישודר בתוכנית ביום חמישי הקרוב, בו יסבירו את ההחלטה שקיבלו. לדבריהם, הם ידעו את הכללים כשבחרו להשתתף בתחרות, אולם לא האמינו שיגיעו לשלב כה מתקדם ומשכך לא התייחסו לנושא. בנוסף, הם יודעים כי נעשו מאמצים רבים לאפשר להם להתחרות בתחרות במידה וינצחו בתוכנית, אולם הדבר לא מתאפשר.

שלושה מחברי הלהקה הינם דתיים ושומרי מסורת, וכבר לפני שלושה שבועות העלו בפני ההפקה את האפשרות שיפרשו כדי להימנע מחילול שבת במידה שיזכו. בתוכנית הבטיחו לנסות ולמצוא פתרון לבעיה אם אכן ייבחרו לייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית ואכן החלו במגעים מול גורמים בתחרות, אולם לא נמצא פתרון. אפילו שרת התרבות מירי רגב ניסתה להתערב בנושא, ללא הואיל.
 
בהפקת התוכנית העלו את שאלת חילול השבת מול מתמודדים שומרי מסורת כבר בשלבים מוקדמים של התחרות, אולם חברי הלהקה לא הביעו חשש בנושא - כאמור, כיוון שחשבו כי לא יגיעו לשלב מתקדם בתחרות, ומשכך לא ייאלצו לעסוק בו ברצינות.

להקת שלווה הוקמה במסגרת עמותת שלווה, הפועלת עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. בלהקה ישנם שמונה חברים: שי, מנהל הלהקה; טל, שמנגן בכלי הקשה ומתמודד עם תסמונת דאון;, יוסף, נגן תופים וזמר שמתמודד עם תסמונת וויליאמס; יאיר, נגן כלי הקשה שמתמודד עם תסמונת דאון; נפתלי, נגן כלי הקשה שמתמודד עם PDD; גיא, נגן הקלידים שמתמודד עם עיוורון; דינה, זמרת המתמודדת עם עיוורון; וענאל, הסולנית שמתמודדת גם היא עם עיוורון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו