לשמור על קור רוח (צילום: AP)
ארכיון | צילום: AP

ההסלמה בדרום נמשכת ובמערכת החינוך נערכים לשיבושים רבים ביישובי הדרום. באר שבע, אשדוד, קריית מלאכי, אשקלון וגן יבנה הם רק חלק מהיישובים שכבר הודיעו רשמית על שינויים שיחולו היום (ג') במוסדות החינוך השונים. בפיקוד העורף הודיעו כי הוחלט לא לקיים היום קייטנות, גני ילדים ובתי ספר בכל היישובים הנמצאים ברדיוס של עד 40 ק"מ מהרצועה. במקומות אלו גם לא יתקיימו התכנסויות של למעלה מ-300 איש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהערכת מצב שנערכה אמש לאור המצב הביטחוני החליטה הנהלת אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע כי היום לא יתקיימו בחנים ובחינות בקמפוסים בעיר. גם במכללת ספיר מבוטלים הלימודים והמבחנים, כמו גם במכללה האקדמית אשקלון.

באשדוד לא יתקיימו לימודים, קייטנות, משפחתונים, לימודי החינוך המיוחד, הסעות חינוך ואירועים ציבוריים. גם בקריית מלאכי הוחלט שלא לקיים היום את הקייטנות בגנים ואת "בתי הספר של החופש הגדול".

בדומה לאשדוד, הודיעה גם עיריית קריית מלאכי כי כל המוסדות העירוניים, לרבות מעונות היום, המשפחתונים והמתנ"ס יהיו סגורים לפעילות. טלפון החירום של עיריית קריית מלאכי הוא: 08-8500818.

גם באשקלון, במועצת בני שמעון ובמועצה האזורית שפיר לא ייערכו קייטנות. במועצות האזוריות שער הנגב ואשכול ייערכו היום הקייטנות אך ורק במקומות ממוגנים.

גן יבנה תפעיל רק חלק מהמסגרות החינוכיות

מועצת גן יבנה החליטה לבטל רק חלק מהמסגרות החינוכיות בעיר. קייטנת המחול בעיר תתקיים כרגיל וחניכיה ייצאו לסופרלנד. גם מסגרות תגבור הקיץ לתלמידי התיכון יימשכו כסדרן בבית הספר אורט רבין ואורט נעמי שמר. הסעות החינוך המיוחד יתקיימו בעיר, אך רק למסגרות שמחוץ לטווח הרקטות.

הפעילויות שלא יתקיימו בגן יבנה הן: "בתי הספר של החופש הגדול", קייטנות המתנ"ס בגני הילדים אתרוג, לוטם, מכבים, רקפת, דולב וצהרון, גני המתנ"ס ומעון היום ברח' התבור, קייטנות החינוך המיוחד וקייטנת הכדורסל "סביונים" באולם ספורט רבין.

כמו כן נמסר מהמועצה כי כל המקלטים והמיגוניות ברחבי היישוב נפתחו. המוקד העירוני פועל במתכונת חירום 24 שעות ביממה בטלפון: 08-8573706.

מפיקוד העורף נמסר כי הגל השקט פועל החל מהשעה חצות ועד שש בבוקר, בתדרים הבאים:

101.5 באשקלון, אשדוד ויישובי עוטף עזה

95.8 בלהבים, מיתר, ערבה ומצפה רמון

97 בבאר שבע והסביבה

91.0 בראשון לציון

93.3 באשדוד

100 באזור המרכז

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

מבצע "צוק איתן": צה"ל תוקף ברצועת עזה

בחמאס מאיימים: "נגיב על כל הפשעים"

הנחיות פיקוד העורף לתושבי הדרום

ערב של הסלמה: עשרות רקטות לדרום

בעקבות ההסלמה: שגרת החיים מופרת

אזעקת שווא במרכז ובירושלים

הקבינט לצה"ל: להגביר התקיפות