לאן מועדות פניו של החמאס? דובר הארגון סמי אבו זוהרי, טען הערב כי אנשי חמאס לא יאפשרו לישראל לכפות את תנאיה על העם הפלסטיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפנייתו לתושבי ישראל, טען אבו זוהרי כי חמאס לא יאפשר לקבינט הישראלי לכפות תנאים על הפלסטינים. "העם שלנו לא ייכנע לפשעים שאתם מבצעים", הצהיר הדובר. "אתם תשלמו מחיר כבד וכואב", איים.

עוד הוסיף אבו זוהרי כי טילי הקסאם הם תגובה טבעית ל"תוקפנות ישראלית". "האיומים שלכם לא יפחידו אותנו ונגיב על כל הפשעים שעשיתם אם לא תעצרו את מעשיכם", אמר. "על ישראל להבין את המסר הזה ולהפנימו".

"לא ניכנע לאולטימטום"

דובר אחר בחמאס, מושיר אל-מסרי, התייחס אף הוא לשיגורים הערב משטח הרצועה לעבר ישראל. "ההתנגדות לא תיכנע בפני האוטלימטום ולא להחלטות הקבינט", אמר.

"כל האפשרויות פתוחות בפנינו", הבהיר אל-מסרי. "אנו מוכנים להגן על העם הפלסטיני עד טיפת הדם האחרונה. מוכנים להכות בעומק האויב ולחזור על המערכה הקודמת מימי 'עמוד ענן'".

הזרוע הצבאית בחמאס בוחרת בהסלמה

הודעתו של דובר חמאס מתפרסמת על רקע הדילמה שלה נדרשים בארגון הטרור. בזרוע הצבאית של חמאס מנסים להחליט כעת האם הם מתכוונים להרגיע את המצב בהתאם לרצונה של ישראל, או דווקא לגרור את צה"ל למבצע רחב.

בחמאס מבינים שישראל לא רוצה פעולה גדולה ובוודאי לא פעולה קרקעית, אבל הם מרגישים מחויבים לנקום את מות אנשי הזרוע הצבאית במנהרה שהתפוצצה היום (ב'). אנשי הזרוע הצבאית, שלא מצייתים ללשכה המדינית, מבטיחים תגובה ללא תקדים.

חידוש הרגיעה לא עומד על הפרק מבחינת הזרוע הצבאית של חמאס, הם רוצים הישגים. הישג יכול להתבטא בכך שישראל תתחייב שלא תהיה פעילות צבאית בגדה ובכך חמאס יהפכו למגני הגדה המערבית, על אפו וחמתו של אבו מאזן. ישראל לא תסכים לתנאי כזה.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

מבצע "צוק איתן": צה"ל תוקף ברצועת עזה

בעקבות ההסלמה: היכן אין קייטנה?

הנחיות פיקוד העורף לתושבי הדרום

ערב של הסלמה: עשרות רקטות לדרום

בעקבות ההסלמה: שגרת החיים מופרת

אזעקת שווא במרכז ובירושלים

הקבינט לצה"ל: להגביר התקיפות