כוחות משטרה עדיין עוסקים בחיפושים אחר האיש שנכנס הערב למרכז ההומו לסבי במרכז תל אביב וירה למוות בשני צעירים. למרות שזהותו עדיין לא ידועה, נשמעים קולות גנאי נגד הקהילה החרדית.

סיעת ש"ס הודיעה בעקבות האירוע כי היא מגנה כל שימוש באלימות. ח"כ ניסים זאב ציין כי מן הראוי לאתר את המפגע במהירות ולמצות עימו את החקירה והדין. "המקרה הוא מזעזע ביותר וצריך להבין ש'שופך דם האדם בדמו יישפך'", אמר הח"כ, והוסיף "רצח זה רצח. מי ששופך את הדין צריך לתת את הדין , אני מקווה שהמשטרה תעשה את הכל כדי למצות את הדין עם הרוצח".

דיווחים זהירים באתרים החרדים

שנה לרצח בברנוער (צילום: רויטרס)
צעירים מדליקים נרות מחוץ למועדון בת"א | צילום: רויטרס

ארגון שאולי מזוהה פחות עם החרדים, אך מייצג חלקים בה הוא ארגון הומואים דתיים (הו"ד) אשר פועל להכרה בהומואים הדתיים כתופעה חברתית הקיימת ממילא בחברה הדתית. מנהל הארגון הרב רון יוסף אינו מופתע מהאיום כלפי הקהילה והיה נתון בעבר לאיומים בעקבות פעילותו.

"כרב הומו וכמי שעומד בראש ארגון הו"ד, וכמי שמקבל איומים על חייו בשנה החולפת, אני קורא בצורה ברורה לכל אזרחי ישראל ובעיקר למנהיגי הציבור, הרבנים, מכל קצוות הקשת ומכל המחנות, להוקיע ולגנות את הפשע וגילויי השנאה והאלימות ולפעול בצורה ברורה וביד קשה נגד שנאת החינם וגילויי האלימות המילולית והפיזית כלפי ההומואים והלסביות", ציין הרב יוסף.

באתר החרדי "כיכר השבת" דיווחו על האירוע, תוך נקיטת אמצעי זהירות לגבי פירוט המקום שבו הוא התרחש. על מנת לא להזכיר את העובדה שמדובר במקלט לקהילה ההומו-לסבית, השתמשו במונח "מקום בילוי של צעירים". בנוסף ציינו באתר כי המשטרה בודקת מספר כיוונים וכי לא בטוח שמדובר ב"פשע שנאה". 

ירי בלב ת"א - סיקור מיוחד:

ירי בת"א: שני הרוגים ו-10 פצועים

עדי ראייה: הרבה פצועים על הרצפה

זעם בקהילה ההומו-לסבית: טבח של שנאה

מפגינים: יש דם על ידי ההומופובים

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק