הארכת זמן לתלמידי העוטף (צילום: איתי פכטר, חדשות)
מחאת תושבי העוטף בת"א | צילום: איתי פכטר, חדשות

פרסום ראשון: שר החינוך נפתלי בנט אישר היום (ראשון) להעניק תוספת זמן של 25% לתלמידי עוטף עזה במבחני הבגרויות. זאת בעקבות פניית ראש המועצה האזורית שער הנגב אופיר ליבשטיין. ההקלה ניתנה לאור ההסלמה שחלה לאחרונה במצב הביטחוני והמתקפות הרבות מהן סבלו תושבי האזור. בנט: "ככל שהמצב יימשך נשקול גם צעדים נוספים".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בעקבות האירועים הביטחוניים בעוטף עזה, שר החינוך נפתלי בנט החליט להעניק הארכת זמן לתלמידי עוטף עזה בבחינות הבגרות. בנט העביר את ההנחיה למנכ״ל משרד החינוך, שמואל אבואב, כפי שהנחה לבצע גם בקיץ בשנה שעברה. לאחר בדיקת גורמי המקצוע במשרד החינוך, הוחלט כי התלמידים ביישובים הרלוונטיים יקבלו באופן מיידי את הארכת הזמן.

תלמידים נבחנים בזמן אזעקה (ארכיון) (צילום: חדשות)
תלמידים נבחנים בזמן אזעקה (ארכיון) | צילום: חדשות

"הגיע הזמן שדין הדרום יהיה כדין המרכז והשרון" טען השר בנט. "תלמידי ישראל בדרום קמים באמצע הלילה לממ"ד, חיים בצל האזעקות ומפתחים חרדות ומתח שמשפיעים על הציונים. חובתנו כממשלה לסייע להם", הסביר השר. "הם אינם אשמים במצב הביטחוני מול חמאס ולא צריכים לשלם עליו את המחיר. ככל שהמצב יימשך נשקול גם צעדים נוספים".

בעקבות ההחלטה, כ-2,200 תלמידים מבתי הספר ביישובי העוטף יקבלו הארכת זמן בבחינות שייערכו במהלך החודשים מאי עד יולי. ההקלה תחול במועצות האזוריות שדות נגב, שער הנגב, חוף אשקלון, אשכול ובעיר שדרות. "אני מברך על ההחלטה ורוצה להודות לשר בנט באופן אישי", אמר ראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין. "תודה על ששמע את זעקתנו ופעל כדי שתלמידי עוטף עזה ובתוכם שער הנגב יקבלו הזדמנות שווה כדי שיוכלו להמשיך בהישגי מערכת החינוך במועצה".

"דורשים לדעת שהדרום על סדר היום"

בשבוע שעבר הגיעו תושבי עוטף עזה לשדרות רוטשילד בתל אביב והקימו אוהלים במחאה על אזלת היד של הממשלה מול המצב הביטחוני בדרום הארץ. "התעלמות מאיתנו עלתה עד לכאן. אין חוסן ואין לנו אמון לא בדובר צה"ל, לא בפיקוד העורף - ולא במדינה", אמרה אחת תושבות העוטף ליו"ר כחול-לבן בני גנץ שהגיע לבקר במאהל. "אנחנו דורשים מכל מי שמתמודד לראשות הממשלה: אנחנו רוצים לדעת שזה על סדר היום. אנחנו רוצים לדעת שיש תכנית אסטרטגית - אנחנו רוצים פתרון".

שר החינוך בנט (ארכיון) (צילום: עודד קרני, לע"מ, חדשות)
שר החינוך בנט (ארכיון) | צילום: עודד קרני, לע"מ, חדשות

"כשאני אהיה ראש ממשלה. אתם לא תצטרכו לרוץ אחריי, אני מתכוון לרוץ אחריכם", טען גנץ בפני המפגינים. "אני לא משלה אתכם, אתם יודעים שאתם חיים בחבל ארץ יפה, מורכב ולעיתים יש בו אתגרים. אנחנו צריכים להיות אתכם לצדכם כל הזמן וזה מה שאנחנו מתכוונים לעשות".

 גם יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי הגיע לבקר במאהל המחאה יחד עם ח"כ עמיר פרץ וח"כ חיים ילין. "בתפיסת העולם שלנו, לצד המאבק בטרור אנחנו חייבים להפוך את עזה לאזור נורמלי", טען גבאי. "שני מיליון אנשים שחיים בלי מים וחשמל זה אזור לא נורמלי, ומאזור לא נורמלי יורים. עוד הוסיף גבאי כי "המטרה שלנו היא להפוך את עזה לאזור נורמלי - זה האינטרס הביטחוני של ישראל - שהאוכלוסייה שם תהיה חזקה החמאס יהיה חלש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו