"עוברים טיפולים פסיכולוגיים", "עברנו דירה", "הפסקתי לעבוד", "סיוטים בלילה": מאות הורים צפויים היום (שלישי) להשתתף בהפגנות בכל רחבי הארץ במחאה, שהחלה לאחר מות הפעוטה יסמין וינטה ז"ל בגן בפתח תקווה. חלק מההורים שישתתפו היום בהפגנות מכירים את התחושות האלו מקרוב - ובעיקר את התסכול והזעם על אנשי הצוות החינוכי שפגעו בילד שלהם בתקופה הקשה שעברה עליהם ועל ילדיהם. רגע לפני שהם יוצאים לרחובות, ההורים שאותם ליווינו בחדשות Online בשנים האחרונות משמיעים את קולם, זועמים על הסחבת והעונשים המקלים - ומשתפים אותנו במה שעבר עליהם ועל ילדיהם מאז שנחשפו מקרי ההתעללויות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הילד מתעורר כל לילה בין פעמיים לשלוש בבכי וצרחות", מספר תומר - אב לבן מאזור השרון שהמטפלת שלו בפעוטון התנהגה אליו באלימות. כבר שנה וחצי תומר ואשתו מחכים להחלטת הפרקליטות, אך לדבריו הנזק כבר נעשה: "אם הוא שומע מישהו צועק הוא נלחץ ונכנס להיסטריה".

תומר סיפר אז כי במספר מקרים הטיחו את בנו, כיסו אותו בשמיכה עבה מעל הראש ואף הכו אותו בחוזקה כדי שהוא יירדם - ובגן נשמעו קללות ועלבונות לעבר הילדים. היום הוא מעיד: "הילד מתעורר כל לילה בין פעמיים לשלוש בבכי וצרחות, אנחנו חיים כל הזמן בחשש שזה יקרה שוב".

במקרה של יעל ובתה, תושבות הדרום, הגננת נשמעה בהקלטות כשהיא צועקת ומקללת, ולטענת ההורים - אף מכה את התינוקות. כיום יעל מספרת כי המשפחה קיבלה החלטה משמעותית - לעבור דירה על מנת לא להיתקל בגננת או לראות את הגן שבו התרחש המקרה. לדבריה, החלק הכי קשה בשבילה ביום זאת השכבת הצהריים, אז היו קורים כל מקרי האלימות.

"בכל פעם שאני שומעת על מקרה נוסף אני מתרסקת מחדש", מצהירה יעל. את התיק נגד הגננת סגר השופט מחוסר עניין לציבור: המטפלת סגרה את הפעוטון שלה - ופתחה אותו אחרי זמן מה בשם אחר.

גם יוליאנה מאזור הדרום, שבתה חוותה התעללות מילולית מידי יום בפעוטון, מספרת שבעקבות הנסיבות היא לא מוכנה להאמין יותר לאף מטפלת או גננת - ולכן החליטה לעזוב את עבודתה ולהישאר בבית בכדי לשמור על הילדה שלה. "אני לא מאמינה שבגנים ישמרו עליה כמו שאני שומרת עליה בבית - אני מתקיימת מביטוח לאומי והפכתי להיות נטל על כספי המדינה, רק בגלל שהמדינה לא מסוגלת לפקח את מה שמתרחש בסביבה של הדבר שהכי חשוב לנו", היא אומרת.

יוליאנה מוסיפה שהיא ובתה עוברות טיפולים פסיכולוגים כי רגשות האשם לא מניחים לה. גם את התיק שלה סגרה הפרקליטות מחוסר עניין לציבור: "הגן עדיין פעיל והעובדות שהתעללו חופשיות לעבוד בכל מקום
אותה. הגננת שהתעללה בה ממשיכה לעבוד כרגיל, נשארנו עם פצע לכל החיים". 

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il