לפני כחצי שנה רשמה תושבת באר שבע את בתה התינוקת לפעוטון פרטי בעיר. האם שכל כך התהלבה מהפעוטון שלדבריה נראה מושלם לילדים, אף הפצירה בחבריה לרשום גם את ילדיהם למעון, אך במהרה החלו ההורים לחשוד כי משהו אינו כשורה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שהרגישו בשינוי בהתנהגותם של הילדים ואחד ההורים אף הבחין כי בנו חוזר הביתה כשפניו נפוחות מבכי, החליטו לשים מכשיר הקלטה על מנת לבחון את התנהגותה של הגננת. "בשלב מסוים הרגשנו שמשהו לא בסדר", מספרת האם. "הילדים התחילו להקיא בזמן שאכלו בבית. הילדה שלי הייתה מתעוררת במשינה בהתפרצויות זעם. היא הגיבה למוצץ כאילו היא נחנקת. אז אחד ההורים החליט שהוא מקליט את הגננת".

בהקלטה של יום בפעוטון נשמעת הגננת כשהיא צועקת ומקללת את הילדים, מונעת מהם שינה ולטענות ההורים - אף מכה את התינוקות. "שקט! נמאסת על החיים שלי כבר, נמאסת", נשמעת הגננת בהקלטה."קח את זה כבר, סתום ת'פה. שקט כבר! שתוק! חרא של ילד, חרא".

הובהל לביה"ח לאחר שבגופו נמצאו סמים (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

"זה הסיוט הכי גדול שיכול להיות להורה", הוסיפה האם. "אני כזאת היסטרית, בודקת כל דבר וכל גן והייתי בטוחה שהאישה הזאת היא אישה טובה".

"מעוניינים בתיקון, לא בנקמה"

עם קבלת ההקלטה החליטו כל ההורים להוציא את ילדיהם מהגן והגישו תלונה במשטרה. לאחר חקירה העבירה המשטרה את התיק לפרקליטות מחוז דרום, שבתום בחינת התיק החליטה לפני כשבועיים שאין מקום להעמיד את הגננת לדין וסגרה את התיק.

"אין לתאר את גודל האכזבה וחוסר האמון שלנו ממערכת המשפט", טוענים ההורים. "אנחנו לא מעוניינים בנקמה אלא בתיקון. החוויה הנוראית הזאת היא הסיוט הכי גדול של כל הורה. ילדים שנחשפים למסכת השפלות, צעקות ומכות וזה יכול לקרות לכל אחד".

מפרקליטות מחוז דרום נמסר בתגובה: "לאחר בחינה מעמיקה של חומר הראיות בתיק, לרבות שמיעת ההקלטה, הגיעה הפרקליטות למסקנה כי אין די בראיות בכדי להוכיח כי החשודה היכתה את הפעוטות ולכן הוחלט לסגור את התיק. יחד עם זאת חשוב להדגיש כי ברמה המוסרית, התבטאויות הגננת כלפי הילדים הינן חמורות וחריגות, אך, כאמור, אין בהן די במישור הפלילי".