לפני שבוע אסף חיים ביטון לביתו משפחה אוקראינית בת 4 נפשות. ביטון, נהג אמבולנס פרטי, אסף את בני המשפחה והבין שעברו עוקץ - הדירה אליה היו אמורים להיכנס הייתה ריקה לחלוטין. בראיון לרפי רשף סיפר על תחושותיו בעקבות האירוע ופנה לציבור בבקשה לתרומות: "עם מגורים אפשר להסתדר אבל בלי ללכת לרופא - לא".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"היום היינו בביטוח לאומי, שלפני הכתבה סירבו בכלל להתייחס אלינו", סיפר ביטון. בביטוח דרשו מכל אחד מארבעת בני המשפחה 12 אלף שקלים, שהם 48 אלף שקלים בסך הכל, על מנת שיוכלו לקבל את הטיפול הרפואי הנדרש. "אין להם כסף לאוכל, אז בטח ש-48 אלף שקלים אין להם".

גם המצב הזה לפי ביטון הוא התקדמות ביחס למצב בני המשפחה לפני שסיפורם התפרסם. אז המדינה דרשה מבני המשפחה להיות בתקופת המתנה של כחצי שנה כדי לקבל טיפול רפואי. שניים מבני המשפחה חולים, אחת סובלת משיתוק והשני חולה בסרטן, ביטון תיאר את המצב הקשה והוסיף: "אנשים חולים לא יכולים לחכות את כל הזמן הזה".

"בן אדם חולה סרטן חייב להיות בבית חולים"

"עם מגורים אפשר להסתדר אבל עם לא ללכת לרופא אי אפשר להסתדר", אמר. "אבל בנאדם חולה סרטן חייב להיות בבית חולים, בחורה שוכבת אצלי בבית כבר שבוע אצלי בבית על הרצפה, בנאדם שוכב על מזרון שני, אני לא חושב שזה דבר נוראמאלי".

ביטון אומר שאם אנשים טובים יתרמו להם אז הם לפחות יקבלו טיפול רפואי, דבר שלפני כן לא היה בהישג ידם. "זה מקומם מאוד אבל אני מאמין שבזכות התוכנית והריאיון אנשים טובים ישמעו את זה כמו שהם שמעו אתמול את הכתבה ויתרמו להם את הכסף על מנת שיוכלו לקבל את הטיפול הרפואי", אמר ביטון והוסיף: "אני לא צדיק, אני אדם רגיל שעושה את מה שצריך לעשות כאדם שנולד בתור אדם".

לסיוע ועזרה - ניתן לפנות ל"קרן לידידות" *9779

הסיפור התחיל בשדה התעופה - לביטון יש אמבולנס פרטי והמשפחה יצרה איתו קשר כדי לפנות מהמטוס את סבטלנה שמשותקת מהרגליים מטה בגלל בעיות בעמוד השדרה לדירה שהזמינו ממתווכת. אך כשהוא הגיע לדירה עצמה הוא הבין את הנוכלות: המשפחה שילמה, אולם בניגוד לנאמר להם היא ריקה לחלוטין מרהיטים, מציוד בסיסי, מחימום או מעלית, לה הם זקוקים.

ביטון חש שהוא לא יכול להשאיר את המשפחה בדירה, והחליט לשכן אותם ביחידת דיור שיש לו בחצר. למחרת בת זוגו, שדוברת רוסית, הלכה איתם לביטוח לאומי ומשרד הקליטה כדי למצוא להם פתרון - אבל אז נאמר להם שבגלל שהם לא גרו בישראל למעלה מחמש שנים הם אינם זכאים לדבר על אף שהם אזרחים ישראלים: לא לקצבה וגם לא לכיסוי רפואי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו