מור לוין, אחת החיילות שלפי החשד תועדו בעירום ללא ידיעתן על ידי סא"ל דן שרוני, התיישבה היום (חמישי) מול המצלמה וחשפה באומץ את הפגיעה שעברה בריאיון ל"חמש עם". לפי החשד, סא"ל שרוני שנעצר לפני כשלושה שבועות, התקין מצלמות בחדרה וחדר למחשב הנייד שלה.

"קיבלתי טלפון מהמשטרה, אמרו שאני צריכה לתת עדות, לא אמרו על מה", שחזרה לוין. "כשזימנו אותי חשבתי שזה משהו שעשיתי, והוא (שרוני) היה הבן אדם הראשון שחשבתי שיוכל לעזור לי ולדעת משהו. לא חשבתי שזה קשור אליו או שהוא זה שעשה לי משהו או לבנות אחרות. אני זוכרת שבלי קשר רציתי לשלוח לו הודעה כי הוא היה בבסיס שלי ורציתי להיפגש איתו".

מור לוין, שירתה תחת פיקודו של סא"ל דן שרוני  (צילום: החדשות 12)
"רעדתי ולא הצלחתי לחזור הביתה", מור לוין | צילום: החדשות 12

לוין סיפרה כי הדבר הראשון שאמרה לה השוטרת הוא שיש בידיה תמונות וסרטונים שלה שנמצאו בטלפון של סא"ל שרוני. לפי החשד, חלק מהחומרים הוא צילם בעצמו בסתר, ואחרים הוא העבירו לטלפון הנייד שלו באמצעות אפליקציה שהתקין על המכשיר שלה ללא ידיעתה.

"ראיתי תמונות עירום שלי וסרטונים ששמרתי לעצמי", סיפרה לוין. "כשהיא הראתה לי את הסרטונים הייתי כל כך בשוק שהתחלתי לבכות והיה לי ניתוק רגשי לכמה דקות. ביקשתי ממנה הפסקה של כדי שאני אוכל להגיש את התלונה כמו שהיא רצתה ופשוט לא הצלחתי להתאפס על עצמי. היה לי משבר רגשי של כמה דקות, ולא הצלחתי לחזור לעדות ולתת את התלונה באותו יום. אני ממש רעדתי ולא הצלחתי אפילו לחזור הביתה באותו יום".

דן שרוני  (צילום: אינסטגרם)
"תמיד ראינו אותו כאבא שלנו", סא"ל שרוני | צילום: אינסטגרם

"אעשה כמה רעש שאני יכולה"

לוין הסבירה כי סמכה על מפקדה, ולא זיהתה אף סימן מקדים שעשוי לרמוז על התנהגותו החמורה: "הוא היה כל כך אבהי. גם אני וגם כל הבנות האחרות תמיד ראינו אותו כאבא שלנו והוא תמיד דאג לנו והתעצבן שלא שיתפנו אותו בדברים שקורים לנו. זה אף פעם לא לווה בדברים מיניים או בדברים שגורמים לנו לחשוד בו. היה לו צד שהוא טיפח מאוד יפה, שזה האבהות והנחמדות והאכפתיות. פשוט חשבתי שיש מישהו שהוא טוב לב ומספיק אכפתי, לא ראיתי מעבר".

באשר לאפשרות שתתבקש להתעמת עם שרוני בעתיד במסגרת חקירתו, אמרה לוין כי "אני מאמינה שיהיה לי קשה, אבל אעשה כל מה שצריך לעשות כדי שיהיה צדק. שאנחנו נקבל את מה שמגיע לנו, ושהוא גם יקבל את מה שמגיע לו. אני לא פה כדי לשתוק ואני אעשה כמה רעש שאני יכולה".

סא"ל דן שרוני, שכיהן כמפקד בית הספר לנהיגה בבה"ד 6, נעצר לפני כשלושה שבועות בחשד לביצוע עבירות מין ופגיעה בפרטיות. על פי החשד, הקצין הבכיר נהג במשך שנים לתעד בסתר חיילות ששרתו תחת פיקודו בכמה בסיסים שונים. את העבירות הוא ביצע לפי החשד באמצעות מצלמות שהוסתרו בחפצים "תמימים" כמו מטען לטלפון נייד. על פי החשד סא"ל שרוני גם ביצע את אותם המעשים כלפי כמה אזרחיות, והעביר בדרכי מרמה תמונות אינטימיות של חיילות תחת פיקודו מהמכשירים הדיגיטליים שלהן אל מכשיר הטלפון האישי שלו.

במקביל להארכת מעצרו לצורך חקירה, ביום שני הודיע ראש אט"ל, אלוף מישל ינקו, כי הקצין יודח מתפקידו בעקבות החשדות החמורים. ביום שלישי הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי, השתתף בהדלקת נרות יחד עם אור נחמיה, החיילת שחשפה את הפרשה. "אני מאוד מזדהה אתכן ורוצה לחזק אתכן", אמר הרמטכ"ל באירוע. "זהו מקרה פסול, חמור ומגונה, והוא מהווה חרפה לכל אדם וחרפה כפולה, כאשר מדובר בקצין ומפקד".