בית הדין הצבאי בקריה האריך היום (שני) את מעצרו של סא"ל דן שרוני, קצין צה"ל החשוד בביצוע עבירות מין בחיילות, קצינות ואזרחיות. מוקדם יותר הודיע ראש אט"ל (אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה), אלוף מישל ינקו, כי שרוני, מפקד בית הספר לנהיגה בבה"ד 6, יודח מתפקידו. בשבוע שעבר פורסם כי שרוני חשוד שביצע שורת עבירות מין בחיילות, קצינות ואפילו אזרחיות - כאשר צילם תמונות עירום שלהן בסתר.

סיקור פרשת סא"ל דן שרוני ב-N12:

במקביל להודעת ההדחה, הבהיר דובר צה"ל כי ההליך הפלילי נגד שרוני ממשיך להתקיים במקביל לכתב ההדחה שלו. הוא נעצר ב-9 בנובמבר, והיום כאמור הוארך מעצרו. במהלך הדיון אמר נציג התביעה: "הוא צילם סרטונים מ-2010, יש נגדו 36 עדויות". סנגורו מסר ל-N12: "עוברים על המשפחה ימים לא פשוטים. החשוד מתמודד עם מצב מאוד מורכב, ומדובר בימים לא קלים גם עבור אשתו וילדיו".

ביום חמישי התייחס הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי לפרשה ואמר כי יפעל להדחתו מצה"ל. "כל פגיעה פיזית או מילולית היא חרפה, ולא נקבל שום פגיעה ישירה או עקיפה בגברים ובנשים כאחד", ציין כוכבי באיגרת לציון יום המאבק באלימות כלפי נשים. "זוהי התנהגות פסולה וחמורה שאנו מגנים ומוקיעים, ועל כן, במקביל להליך הפלילי ולמיצוי הדין עמו, נפעל להדחתו המידית".

"לאחרונה התגלה כי קצין בדרגת סגן אלוף תיעד בסתר לאורך שנים חיילות ומשרתות קבע", המשיך הרמטכ"ל. "העיקרון שקבענו הוא אפס סובלנות ועל פיו נפעל נוכח כל חריגה. חובתנו ליצור סביבה המכבדת את כל המשרתות והמשרתים בצה"ל. סביבה הנוהגת בדרך ארץ, שומרת על הפרטיות, מתחשבת בצרכים האישיים ומייצרת ביטחון ותחושת ביטחון על ידי החברים, הפקודים ובראש ובראשונה על ידי המפקדים".

חיילת של סא"ל שרוני סיפרה: "הוא היה מפקד מדהים. בקלות רבה הוא נתן לך תחושה שאת יכולה לספר לו הכול. פשוט קשה לדמיין ולהבין שכל הזמן הזה, כשהוא מקשיב ונמצא עבורך הוא בעצם... הוא בעצמו עושה את המעשה הכי גרוע שאפשר לעשות".