אחרי לילה של אלימות שכלל ניסיונות לינץ', ידויי אבנים והשחתת רכוש חמורה, גם הבוקר (שישי) ירושלים לא רגועה: להר הבית ולשער שכם הגיעו אלפי מתפללים שקראו "ברוח ובדם נפדה את אל אקצא" וצעקו "אללה אכבר". בשעה 13:00 יחלו תפילות יום השישי של הרמדאן בהשתתפות עשרות אלפי בני אדם, ובמשטרה כבר מבינים שמדובר באירוע נפיץ שעלול להידרדר ולהסלים באבחה אחת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפיכך, המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים בשערי העיר העתיקה, והשוטרים ינסו למנוע התפתחות של אלימות נוכח המצב הרגיש ממילא. 

לאורך הבוקר פורסמו תיעודים נוספים מאירועי האלימות אמש ברחבי ירושלים, ובעיקר בשער שכם. בתיעוד חדש שפורסם ברשתות החברתיות של הצעירים ממזרח ירושלים, נראה אדם הלבוש כחרדי נקלע לתוך המון שקופץ עליו, בועט בו ומטיח אותו על הקרקע. האדם שצילם את האירוע נשמע צועק וצוהל נוכח המראה הזה. 

מפגיני להב"ה פרצו את הגידור המשטרתי בהפגנה (צילום: N12)
מפגיני להב"ה פרצו את הגידור המשטרתי בהפגנה | צילום: N12
שוטר נפצע מאבן שהושלכה ופגעה בפניו (צילום: דוברות המשטרה)
שוטר שנפצע מאבן | צילום: דוברות המשטרה

התיעוד הזה מגיע אחרי שאתמול התפרסם תיעוד של ניסיון לינץ' אחר של נהג חרדי באזור ואדי ג'וז, שרכבו הוצת והוא תועד שרוע על הקרקע כשהמון מקיף אותו ומכה אותו. הוא הובהל לבית החולים שערי צדק בבירה, ולאחר כמה שעות שוחרר לביתו. 

לטענת עו"ד נתי רום מארגון חננו, גם הוא עבר ניסיון לינץ' במהלך הלילה שגרם לו לירות באוויר ולהבריח את מי שלטענתו ניסה לתקוף: "היום בשעה ארבע לפנות בוקר חזרתי מהעבודה ליכוון צומת המלונות בכביש מספר 1, לפתע עשרות פורעים רצו בריצה לתוך הצומת עם סלעים בידיים ויידו אותם על רכבים ועל הולכי רגל רבים שהיו במקום. התחילו צרחות ויריתי יריה אחת באוויר שהדפה את הפורעים". 

נציין כי יותר מ-50 מתפרעים נעצרו ו-20 שוטרים נפצעו הלילה בעימותים אלימים בין מאות פעילי ימין קיצוני וצעירים ערבים באזור שער שכם שבירושלים, במחאה על האלימות נגד יהודים בימים האחרונים. 

למרות ההיערכות הנרחבת של המשטרה, קבוצה של כמה עשרות פעילי להב"ה הצליחה להגיע סמוך לשער שכם באין מפריע, תוך שהם קוראים "מוות לערבים". בשלב מסוים הם נעמדו מול כמה עשרות צעירים ערבים שקראו לעברם "אללה אכבר", ואף השליכו לעברם בקבוקים. המשטרה הגיעה רק אחרי דקות ארוכות כדי לחצוץ בין הצדדים. מול פעילי להב"ה התייצבה שורת פרשים, שניסו למנוע מהם להתקרב לשער שכם ואל הצעירים הערבים.