ציפי רפאלי, אימה של הדוגמנית והשחקנית בר רפאלי שנכנסה לכלא לפני כשלושה חודשים וחצי, הגישה היום (שני) עתירה לבית המשפט המחוזי מרכז ובה טענה ששב"ס הפסיק לה טיפול רפואי למחלת לב שממנה היא סובלת ביום שישי האחרון. לטענת רפאלי, ההחלטה הזו מסכנת את חייה, ובעתירה היא דורשת שבית המשפט יורה לשב"ס להשיב לה את הטיפול הרפואי "ללא כל דיחוי". שב"ס: "ממחר יוחזר הטיפול שקיבלה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עורכת הדין שני אילוז, באת כוחה של רפאלי, טענה בעתירה כי כל חוות הדעת הרפואיות נשלחו לשב"ס ימים ספורים לפני כניסתה של ציפי לכלא. היא טוענת גם שפנתה לשירות כמה פעמים בדרישה למלא אחר הוראות הרופאים של רפאלי. "חלף זמן רב, ורק לפני שבועיים בוצעה בדיקת אקו לב בה שוב נצפה כי התפליט חזר!", כתבה אילוז. "הרופאים הבהירו היטב כי סיטואציה שתפליט לבבי חוזר במיוחד נוכח החזרתיות המהירה הינו תהליך מטריד המסכן חיים".

"חזרתיות של תפליט בלב הוא מצב מסכן חיים, בהיעדר טיפול ומעקב רפואי היא מתהלכת 'כפצצה מתקתקת'", הוסיפה אילוז. "לא יעלה על הדעת כי המשיב מחליט במצב שכזה להפחית במינון ולהפסיקו לגמרי, מבלי להתייעץ עם רופאה, או לכל הפחות לערוך בדיקות מקיפות לפני קבלת החלטות הרות גורל".

ציפי רפאלי בבית המשפט, יולי 2020 (צילום: אמיר מאירי)
ציפי רפאלי בבית המשפט בחודש יולי האחרון | צילום: אמיר מאירי

עוד טענה באת כוחה של רפאלי כי מאז כניסתה למאסר, לא בוצעו בדיקות רבות אשר דרש רופאה, למעט בדיקות דם שלא הועברו אליו, אקו אחד שבוצע רק לפני כשבועיים, ושיחת זום עם קרדיולוג שלא ראה את בדיקות האקו. אילוז טענה שה"החלטות הרפואיות המשמעותיות" שלקחו בשירות בתי הסוהר "לא סבירות בעליל ולא מידתיות", ומחייבות את התערבות בית המשפט.

לבסוף, ביקשה רפאלי באמצעות אילוז שלוש בקשות מרכזיות מבית המשפט: להחזיר מיידית וללא כל דיחוי את הטיפול הרפואי שניתן לרפאלי; להיענות למתווה הטיפולי שהועבר לשירות בתי הסוהר בידי רופאה של רפאלי ורופאי טיפול נמרץ שיבא תל-השומר; לבצע את הבדיקות אשר ביקש רופאה של רפאלי, ולהעביר אותן אליו.

משפחת רפאלי בבית המשפט (צילום: יריב כץ, החדשות 12)
משפחת רפאלי בבית המשפט | צילום: יריב כץ, החדשות 12
מטעם שב"ס נמסר בתגובה: "טרם קבלת עתירת האסירה בשב"ס, הוחלט על ידי הרופא המומחה המטפל בה כי החל ממחר יוחזר הטיפול הרפואי אותו קיבלה".‎

בסוף חודש ספטמבר, ציפי רפאלי התייצבה בכלא נווה תרצה לתחילת ריצוי עונש המאסר שנגזר עליה. רפאלי מרצה עונש מאסר של שנה ו-4 חודשים בגין עבירות מס שבהן הורשעו במסגרת הסדר טיעון היא ובתה בר רפאלי. בר וציפי שילמו גם קנס של כ-2.5 מיליון שקלים בשל העבירות, ובר נענשה ב-9 חודשי עבודות שירות.