אחרי כמה שעות של שקט, הרוחות שוב מתלהטות בבני ברק: כמה מאות צעירים חרדים חוסמים הערב (ראשון) כבישים ברחבי העיר, מבעירים פחי אשפה ומשליכים נפצים לעבר אוטובוסים. בתיעוד מהעימותים נראה כוח משטרתי שנשלח לכבות פחים בוערים מותקף בזיקוקים. לאור ההחרפה בהתפרעויות, כוחות גדולים של המשטרה נערכים להיכנס לעיר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המונים מהפלג הירושלמי החלו למחות בשעות הצהריים נגד סגירת תלמודי התורה בבני ברק. הכוחות הותקפו באבנים ואחד השוטרים שחש סכנה לחייו ביצע ירי לאוויר. הבוקר נרשמו עימותים בירושלים ובאשדוד, במהלכם נפצעו ארבעה שוטרים  באשדוד וחשוד אחד נעצר בירושלים. בתוך כך, ארבעה מהחשודים שביצעו ביום חמישי לינץ' בשוטרים, הסגירו את עצמם למשטרה ואמרו ל-N12: "אין לנו מה לדבר עם התקשורת. אנחנו אנשי חוק".

אריאל מנצור, שוטר שנפגע מאבן בעימותים בבני ברק ונכח לצד השוטר שירה באוויר, אמר בשיחה עם N12: "היום במהלך פעילות מבצעית בבני ברק קיבלנו שיש המון שחוסם כבישים, ניגשנו לאירוע והגענו בהמשך לעבר התקהלות של אנשים. רצו לעברנו והתחילו לצעוק לעברנו, לזרוק אבנים, בקבוקים וכל מה שבא ליד. נצמדו אלינו והצמידו אותנו לאוטובוסים. כשהרגשנו שאנחנו נחנקים בתוך ההמון, השוטר שהיה איתי ירה באוויר על מנת לפזר אותם. הרגשנו סכנה לחיים שלנו".

המשטרה פעלה מהבוקר לסגירת ישיבה של חסידות סאטמר שנפתחה בניגוד להנחיות בשכונת מאה שערים בבירה. במקום היו עשרות מתפללים, ובעקבות כניסת השוטרים, מאות חרדים התקהלו במקום והשליכו לעברם חפצים. המשטרה הגיבה בשימוש במכת"זית ובכך מנעה את כניסתם של המתפללים, ונעצר חשוד אחד במקום.

באשדוד, כוחות משטרה הגיעו למנוע קיום לימודים במוסד הלימוד החרדי גרודנא בעיר. לאחר שעשרות הגיעו למקום, התפתחו שם עימותים, ובמהלכם 4 שוטרים נפצעו. על פי הודעת המשטרה, ההמון שניסה להיכנס למתחם, גרם נזק לגדר שמקיפה את המוסד.

עם זאת, יממה לאחר קריאתו של האדמו"ר מויז'ניץ לפתוח את תלמודי התורה וחזרתו ממנה – הבוקר לא התקיימו לימודים בתלמוד התורה המרכזי של החסידות בבני ברק. שערי המוסד כוסו בבד יוטה, וכיתות הלימוד נותרו ריקות.