אחרי פרנקפורט - גם מארה"ב יחולצו ישראלים: מזה זמן ממושך שנתב"ג סגור, במטרה לחסום את כניסת המוטציות של הקורונה לישראל, אך ישראלים רבים שתקועים בחו"ל נותרו חסרי אונים וממתינים לבשורה חדשה. הערב (שני), נראה כי הלחץ שהופעל עבד - כבר השבוע חברת אל על תפעיל טיסות חילוץ מארה"ב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי ההודעה שפרסמה אל על, טיסות החילוץ יפעלו מתל אביב לניו יורק (נמל התעופה JFK) וכן מניו יורק לתל אביב. הנוסעים נדרשים לאישור ועדת חריגים ולהצגת תוצאה שלילית לקורונה בתוקף עד 72 שעות לפני הטיסה, כמו גם למלא את הצהרות הבריאות ואת הטפסים שנדרשים בהתאם ליעד הטיסה.

שתי הטיסות הראשונות מנתב"ג לניו יורק ימריאו מחר בשעה 17:35 אחר הצוהריים ובשעה 23:00 בלילה. הטיסות חזרה מניו-יורק לנתב"ג ימריאו ביום חמישי בשעה 06:30 בבוקר ובשעה 12:00 בצוהריים. טיסה שלישית תחזור מניו יורק לנתב"ג במוצאי שבת בשעה 23:50.

בחברה הבהירו כי הנוסעים שמחזיקים בכרטיסי טיסה לארה"ב או לישראל שבוטלו - יוכלו לעלות על טיסת חילוץ ללא תוספת תשלום. בהתאם לביקוש, אל על צפויה לפרסם טיסות נוספות.

שרת התחבורה מירי רגב הדגישה כי חברת אל על קיבלה אישור ממשרד התחבורה לבצע טיסות מוגבלות מארה"ב וחזרה, לכל מי שיש לו אישור כניסה לישראל או יציאה, על פי תקנות הקורונה.

בסוף ינואר החלה חברת ישראייר להפעיל טיסות חילוץ מפרנקפורט ולשם לישראלים שנתקעו. ההחלטה לקיים טיסת חילוץ מתקבלת על רקע הכוונה להאריך את סגירת השמיים ובצל הביקורת של ישראלים שנתקעו ולא יכלו לשוב לארץ בפרק הזמן הקצר מרגע ההחלטה ועד סגירת השמיים

בטקס שקיים הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראש ממשלת יוון, אמר נתניהו: "ברוך השב לישראל. בנינו עם קפריסין ידידות משולשת נפלאה, הקשר התחזק - מסחר, טכנולוגיה וביטחון - ונמשיך לעלות. יש לנו שאיפות משותפות לשלום וליציבות".

עוד הוסיף כי הטיסות ליוון יתאפשרו ללא בידוד בעת החלת מתווה הדרכון הירוק: "ישראלים נוסעים ליוון במספרי שיא, בדיוק דנו בנושא הדרכון הירוק - כשנסיר את האיסור על טיסות, יתאפשרו טיסות ליוון ללא בידוד".

 שר החוץ גבי אשכנזי אמר היום בפתח פגישתו עם שר החוץ היווני ניקוס דנדיאס: "ההסכמה העקרונית שהושגה בנוגע להכרה ההדדית בתעודות מתחסן - זהו הישג חשוב בעת הזו עבור שתי המדינות, שיקדם גם בהמשך את חידוש המתווה לכניסת תיירים לשתי המדינות".