אפי נוה, שהיה יושב ראש לשכת עורכי הדין ואחד האנשים החזקים ביותר במערכת המשפט, יעמוד בקרוב לדין במסגרת פרשת 'מין תמורת מינוי'. במרכזה נחשד כי נוה קידם את השופטת אסתר כרייף בתמורה לשוחד מיני. נוה שנלחם על חפותו הקליט שיחה שקיים עם היועץ המשפטי לממשלה שעסקה בפרקליט המדינה שי ניצן, שיחה שעוררה סערה גדולה. בריאיון לחדשות סוף השבוע, שחלקים ממנו הבאנו אמש (רביעי) עונה נוה על כל השאלות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אין לי שום קשר לבנימין נתניהו", הדגיש נוה, למרות שהשניים חולקים עורך דין משותף. "יש חומה סינית. ואני מנהל את העניינים שלי רק עבור עצמי. אף פעם לא שוחחתי איתו, אף פעם לא דיברתי איתו. הוא בוודאי לא ידע ולא עודכן על זה שאישרתי את פרסום הקלטת".

אביחי מנדלבליט, שי ניצן, אפי נווה (עיבוד: יונתן סינדל, אוליבר פיטוסי, פלאש 90)
אביחי מנדלבליט, שי ניצן, אפי נווה | עיבוד: יונתן סינדל, אוליבר פיטוסי, פלאש 90

יושב ראש הקואליציה מיקי זוהר עורר סערה גדולה כשאיים בריאיון על היועץ המשפטי לממשלה כי אם לא יתפטר מתפקידו ייחשפו הקלטות נוספות שעלולות להביך אותו. על פי דבריו של נוה, מדובר באירוע פוליטי שלא קשור אליו.

"אני יכול לומר על זה שזה רק ספין פוליטי, סיבוב פוליטי. אין לי שום קשר למיקי זוהר ואני לא אחראי על כל התבטאות שכל פוליטיקאי משחרר", הוא מסביר. "זה הפך להיות עניין שלי? אותי מעניין דבר אחד - שהתיק שתפרו לי ייסגר".

אפי נוה בראיון לעמרי אסנהיים ב"עובדה" (צילום: מתוך "עובדה", קשת 12)
איך השריף של מערכת המשפט הסתבך ככה? | צילום: מתוך "עובדה", קשת 12

במערכת הפוליטית והמשפטית ישנם כאלה שחוששים שהקלטות נוספות יתפרסמו. לדבריו של נוה, כולם יכולים להירגע: "אף אחד לא צריך לדאוג. הסיבה שבגינה אישרתי את פרסום השיחה היא שי ניצן ומעלליו, התנהלותו והתנהגותו. לא הייתה לי כוונה לאיים, לסחוט. כל הספינים האלה שעושים עכשיו משיגים רק מטרה הפוכה".

"אני לא נבהל מאף אחד, ולא נרתע מאף אחד, ואף פעם לא סירבתי להילחם במלחמה שכפו עליי", מסביר נוה בתקיפות. "אני מציע לכל אלה שכותבים וטוענים שאפי נוה סוחט ואפי נוה מאיים, אני לא סוחט ולא מאיים, אני מנהל את ההגנה שלי. וההגנה שלי חייבה אותי לדעתי לחשוף את השיחה הזו. יש בה גם עניין ציבורי והיא גם מלמדת בדיוק מי זה פרקליט המדינה".

מנדלבליט על ניצן: "הוא יכול להחזיק אותי בגרון"

לפני כשבוע חשפנו במהדורה המרכזית הקלטות יוצאות דופן בהן נשמעת מתקפה חריפה של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נגד פרקליט המדינה לשעבר, שי ניצן. בהקלטות היועץ מתח ביקורת בוטה על ניצן, שנמנע מלהכריע בתיק שהתנהל נגד מנדלבליט בפרשת הרפז. גם היועץ וגם הפרקליט לשעבר הגיבו לפרסום - וטענו כי לא היו ניגודי עניינים או החלטות לא ענייניות.

המילים הקשות נאמרו בשורה של שיחות שנערכו בין מנדלבליט למי שהיה חברו הקרוב, אפי נוה - שהיה אז ראש לשכת עורכי הדין והיום הוא נאשם וחשוד בפלילים. הם היו חברים קרובים עד כדי כך, שכשנפתחו נגד נוה חקירות משטרה, מנדלבליט הדיר עצמו מלעסוק בענייניו.

עוד לפני שנוה הסתבך, הוא הוביל וריכז את מאמציו של מנדלבליט לצלוח את המשוכות שעמדו בדרכו להתמנות לראש התביעה הכללית. הבעיה המרכזית של מנדלבליט הייתה חקירה שהתנהלה כנגדו בפרשת הרפז - חקירה שאומנם נסגרה, אבל עילת הסגירה - היעדר אשמה או היעדר ראיות מספיקות, נותרה עמומה, והייתה יכולה לחרוץ את גורל המינוי.