ההקלטות שנחשפו במהדורה ממשיכות לעורר סערה: יו"ר הקואליציה מיקי זוהר איים הבוקר (רביעי) שיתפרסמו עוד הקלטות שיפגעו ביועמ"ש מנדלבליט אם הוא לא יתפטר מתפקידו. בראיון לגולן יוכפז וענת דוידוב ברדיו 103FM אמר זוהר: "אני מבטיח שיהיו עוד הקלטות שייחשפו, יש עוד סיפור פלילי נגד מנדלבליט שלא פורסם". לשאלת המגישים ענה זוהר שהוא "לא מאיים", אבל יתחייב ש"זה מה שיקרה, תפעילו את הדמיון". מיד לאחר הראיון הבהיר ראש הממשלה נתניהו שדבריו של זוהר נאמרו ללא ידיעתו ולא על דעתו. "ראש הממשלה לא שוחח בנידון עם זוהר והוא מסתייג מהדברים שאינם מקובלים עליו".  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אנחנו מחכים שעוד דברים ייחשפו ויצאו אל האור וככה יתברר שכל מה שאמרנו היה נכון לגבי תיאום מושחת בין שי ניצן למנדלבליט, שנסחט על ידי ניצן להגיש את כתבי האישום בכל מחיר נגד נתניהו", הוסיף זוהר. יצוין כי בשום שלב בשיחה שהוקלטה ופורסמה לא עולה תמונה המציגה מצג של סחיטה, אלא ביטוי בלבד של רצונו של מנדלבליט שייסגר נגדו התיק. עם זאת, תומכי נתניהו וחברים רבים בליכוד החליטו בציוצים רבים בטוויטר ובראיונות בתקשורת מאז הפרסום, שמדובר באישוש התיאוריה שלהם. 

 

 

נוה וכץ בביהמ"ש, היום (צילום: החדשות)
אפי נוה | צילום: החדשות

"זה ברור שהם תיאמו ביניהם הכול, הכול היה מוסכם מראש, הם ידעו לאן הם הולכים", אמר זוהר. "שי ניצן ידע שאין כלום בכל התיקים (נגד נתניהו) אבל לפחות בתיק אחד הוא רצה להביא לתוצאה שהוא ייחל לה - להדחתו של רה"מ מהתפקיד. אני מבטיח לכם שעוד ייחשפו דברים. תהיה פה רעידת אדמה. לא תהיה ברירה למנדלבליט אלא להתפטר מתפקידו ולבטל את כתבי האישום נגד נתניהו". 

שי ניצן (צילום: Olivier FitoussiFlash90)
שי ניצן | צילום: Olivier FitoussiFlash90

"אני אומר לך שבידי שי ניצן יש עוד מידע שיכול לשלוח את מנדלבליט מאחורי סורג ובריח. אני לא אדבר על המידע כי הוא עוד לא נחשף. יש עוד שיחות שהוקלטו. אני לא אעבור על החוק ועל האתיקה. אבל אגיד דבר אחד. לא היו יכולים להגיש את כתבי האישום נגד נתניהו אלמלא שי ניצן לקח את זה כפרויקט חייו. הוא רתם את כל המערכת - הפרקליטות והמשטרה. הוא פעל מתוך מניעים אידאולוגיים פוליטיים נטו, איש שמאל קיצוני, שונא ימין לאורך כל ימיו".

 

 

את הקלטת השיחות בין מנדלבליט לראש לשכת עו"ד דאז אפי נוה (היום נאשם בפלילים) חשפו אמש גיא פלג ועמית סגל במהדורה המרכזית. בהקלטות מתח היועץ ביקורת בוטה על שי ניצן (פרקליט המדינה דאז), שנמנע מלהכריע בתיק שהתנהל נגד מנדלבליט בפרשת הרפז. גם היועץ וגם הפרקליט לשעבר הגיבו לפרסום - וטענו כי לא היו ניגודי עניינים או החלטות לא ענייניות.

מנדלבליט נשמע מכנה את ניצן "מניאק", ואומר שהוא יכול "להחזיק אותי בגרון" בשל העובדה שהתיק נגדו עדיין לא נסגר על ידו.