כחודש וחצי לאחר האירוע החמור במצפה רמון בערב ראש השנה, שבו על פי האישום אביעד משה ניסה לרצוח את אשתו שירה איסקוב בביתם – מגיעות חדשות מעודדות. שירה השתחררה הערב (חמישי) מבית החולים סורוקה בבאר שבע, לאחר שאושפזה בו במצב אנוש וכשסבלה מפגיעה רב מערכתית. עם שחרורה להמשך שיקום בבית הוריה, אמרה שירה: "יש לי עוד דרך ארוכה לעבור, אך אני אופטימית וחזקה מתמיד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעה שיצאה מטעם בית החולים סורוקה, נמסר כי לאחר חודש וחצי של אשפוז, שירה איסקוב שוחררה מהאשפוז. "מתוך רצון וצורך להיות קרובה לבנה ובהמלצת אנשי מקצוע, שוחררה שירה להמשך שיקום קרוב לבית הוריה". לאחר האירוע החמור, הגיעה שירה לבית החולים במצב אנוש כשהיא סובלת מפגיעה אב מערכתית ומפציעות דקירה בחלקי גופה השונים.

שירה עצמה סיפרה: "היום אני משתחררת, יוצאת לחיים חדשים. יש לי עוד דרך ארוכה לעבור עד שאסיים את כל התהליך הרפואי, אך אני עם הפנים קדימה, אופטימית וחזקה מתמיד". היא הודתה לצוות בית החולים: "טיפלו בי במקצועיות, מסירות ואנושיות". גם עופר, אחיה של שירה, התייחס לשחרורה מהאשפוז הממושך: "מתרגשים מאוד, זו רק התחלה בתהליך ארוך".

ד"ר יולי טרגר, מנהל מחלקת השיקום בסורוקה, התייחס לבשורה החיובית: "אני שמח שהגענו ליום הזה. שירה עברה אצלנו תהליך ריפוי משמעותי, הן פיזי והן רגשי". הוא הוסיף: "צפויה לה עוד דרך ארוכה ומאתגרת בהסתגלות למצב החדש, על לריפוי מלא".

ניסיון רצח במצפה רמון
זירת ניסיון הרצח במצפה רמון, בערב ראש השנה

אביעד משה בן ה-45 מואשם בניסיון רצח אשתו, זאת לאחר שהמשטרה סיימה את פעולות החקירה הדרושות בתחילת החודש. לאחר פרסום האירוע המטלטל וחשיפת פרטיו של משה, תמונותיו פורסמו ברשתות החברתיות, בקמפיין גדול נגד אלימות במשפחה. זאת, לאחר הביקורת החריפה שהושמעה כלפי השופט ג'ורג' אמוראי, שבתחילת ההליך אישר את בקשתו של משה שלא לחשוף את שמו לציבור.

המקרה התרחש בערב ראש השנה, כשעל פי האישום שירה הותקפה על ידי בעלה בערב החג באמצעות סכין ומערוך. היא אושפזה תחילה במצב אנוש עם פציעות דקירה בכל חלקי גופה, והיא הייתה מורדמת ומונשמת. המשטרה שהגיעה לזירה החלה מיד בפעולות חקירה מאומצות, שבסופן, כאמור, הגיעה ההמלצה להגיש כנגד הבעל אביעד משה כתב אישום בגין ניסיון רצח.