חשד לניסיון רצח בתוך המשפחה: אישה הותקפה אמש (שישי) בתוך דירה במצפה רמון. כוח רפואי שהוזעק למקום החל לטפל באישה בת 32, ובעלה נעצר כחשוד במעשה. היא נותחה במהלך הלילה ומצבה מוגדר כעת קשה אך יציב והיא מורדמת ומונשמת. במשטרה בודקים את נסיבות המקרה והרקע לאירוע: בשנה שעברה דווח על אירוע אלימות במשפחה בין בני הזוג, שטופל על ידי המשטרה בתל אביב. החשוד כבן 45 ושומר על זכות השתיקה בחקירתו. הוא יובא בצאת החג לדיון בפני בית המשפט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האירוע החל כאשר במשטרה התקבל דיווח על צעקות מתוך בית במצפה רמון: אחת השכנות ניסתה להיכנס פנימה וקראה למשטרה לעזרה. שוטרים שהגיעו לכתובת זיהו בתוך הדירה אישה שרועה ומדממת על הרצפה, שסבלה מחבלות ונמצאה דקורה בכל חלקי גופה.

במשטרה ציינו כי החבלות נגרמו ככל הנראה מסכין וממערוך, שנמצאו בזירה עם סימני דם. בנם הפעוט של הזוג, בן שנה וחצי, היה בבית בזמן הדקירה: הוא הועבר לחזקת השכנים, בליווי גורמי רווחה. בני הזוג מתגוררים מזה כשנה במצפה רמון. האישה הוטסה לקבלת טיפול רפואי וצוות פרמדיקים מנסה לייצב את מצבה. נסיבות האירוע עדיין בחקירה. 

ניסיון רצח במצפה רמון
זירת ניסיון הרצח

"בשעה 18:02 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על פצועה מאירוע אלימות בבית במצפה רמון", נמסר. לאחר טיפול רפואי היא פונתה במסוק של מד"א לבית החולים סורוקה כשהיא במצב קשה, מורדמת ומונשמת.

עו"ד בן מעוז​ (צילום: משה בנסון)
עו"ד בן מעוז​ | צילום: משה בנסון

פראמדיק מד"א עומר אלמכאוי סיפר: "כשהגענו לרחוב הייתה המולה רבה, שוטרים שהיו במקום ושכנים הובילו אותנו לתוך הדירה. הפצועה שכבה בהכרה מעורפלת עם פציעות בגופה. הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימומים, מתן תרופות והנשמה ופינינו אותה למסוק מד"א שפינה אותה לבית החולים במצב קשה ולא יציב".

עורך הדין חיים שוקרני (צילום: יוני אוחיון)
עורך הדין חיים שוקרני | צילום: יוני אוחיון

עורכי הדין בן מעוז וחיים שוקרני שמייצגים את האישה שהותקפה מסרו בתגובה: "מדובר במקרה מזעזע של ניסיון לרצח, במהלכו נדקרה מרשתנו ע"י בן זוגה עשרות פעמים בכל חלקי גופה, בעודה מוטלת על הקרקע, חסרת אונים, לעיני בנם הפעוט. יצוין כי אין זו הפעם הראשונה שבה הוא נוהג כלפיה באלימות קשה, אולם לצערנו תלונותיה לא זכו למענה הולם עד כה. אנו מצפים מהמשטרה לחקור במהרה את האירוע על מנת שניתן יהיה למצות עמו את מלוא חומרת הדין בגין מעשיו הנפשעים".

יו"ר נעמת, חגית פאר, אמרה בתגובה למקרה: "הסגר עלול להיות גזר דין מוות לנשים הסובלות מאלימות. הלחצים הנפשיים, המתווספים למצוקה הכלכלית, הם כמו חבית חומר נפץ הממתינה להתפוצץ בקרב משפחות הסובלות מאלימות ביום-יום"

היא הוסיפה: "מאות אלפי נשים בישראל סובלות כיום מאלימות בביתן - הקורונה לא מזניקה רק את גרף התחלואה אלא גם את גרף האלימות. אני שבה וקוראת לממשלת ישראל לעבות את המערך הסוציאלי, קל וחומר בימי הסגר, להקל בבירוקרטיה ולהעביר פעם אחת ולתמיד את התקציבים למאבק באלימות שהובטחו לפני שנים. זה פיקוח נפש של ממש".

אניטה פרידמן, יו"ר ויצו, מסרה: "אירוע האלימות הקשה הערב לא יהיה לצערנו מקרה האלימות האחרון בתקופת הסגר. בשעה שבית ישראל יושבים לארוחת חג, חייה של אישה נוספת מצויים בסכנה, כמוהה אלפי נשים חיות בפחד ומתפללות לעבור את החג והסגר הזה בשלום".

"בתקופת הסגר הקודם שטף גל של אלימות במשפחה את החברה ואם הממשלה לא תפעל עכשיו כדי למנוע אותו, עוד ועוד נשים עלולות לשלם מחיר כבד", הוסיפה פרידמן. "בפתחו של הסגר השני, פונות לממשלה להבטיח כי שירותי הרווחה יפעלו במתכונת מלאה ובהיקפים העולים על השגרה- ליזום עבודת שטח בבתים המועדים להפוך לסביבה המסכנת את הנשים וילדיהן וכן בקרב גברים במצוקה, הזקוקים לייעוץ וסיוע".

ניר דבורי ומיכל פעילן השתתפו בהכנת הידיעה.