11 פרקליטי מדינה ויועצים משפטיים לממשלה לשעבר פרסמו היום (חמישי) מכתב בו הם מביעים תמיכה במנדלבליט, לאור האיומים וההטרדות מהם הוא סובל בימים האחרונים. במכתב קראו להתקפה "שפלה ומסוכנת", ודרשו מהנהגת המדינה להסתייג מהמעשים. בין השאר חתמו על המכתב אהרן ברק, ושי ניצן – שכיהן כפרקליט המדינה לצד מנדלבליט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אנחנו החתומים מטה", כתבו, "שכל אחד מאיתנו כיהן בעבר כיועץ משפטי לממשלה או כפרקליט המדינה, מביעים הזדעזעות עמוקה מן ההתקפה השפלה והמסוכנת על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, מחזקים את ידיו במילוי התפקיד החיוני לקיום הדמוקרטיה, הממשל התקין וזכויות האדם, ומצפים מהנהגת המדינה שתביע הסתייגות נחרצת מן ההתקפה על היועץ המשפטי לממשלה".

על המכתב חתומים אהרון ברק, יצחק זמיר, מיכאל בן יאיר, אליקים רובינשטיין, יהודה ויינשטיין, גבריאל בך, דורית בייניש, עדנה ארבל, ערן שנדר, משה לדור וגם שי ניצן – שעבד עם מנדלבליט בתור פרקליט המדינה.

הבוקר, נחקרו שני חשודים במעורבות באיומים על היועץ המשפטי לממשלה ביחידת הסייבר של להב 433, ולאחר מספר שעות של חקירה הם שוחררו בתנאים מגבילים. שני החשודים זומנו בתום פעולות חקירה שנעשו אתמול והלילה בעקבות התלונה והעדות שמסר מנדלבליט לחוקרי הסייבר.

שני החשודים הם אזרח תושב רחובות ואישה שמתגוררת בחולון. לפי שעה, ממצאי החקירה מעלים שהם השניים היחידים שמעורבים בשליחת עשרות הודעות הנאצה והאיומים ליועמ"ש.

ניצן ומנדלבליט, פרקליט המדינה והיועמ"ש (צילום: תומר ניוברג, פלאש 90, חדשות)
שי ניצן - מתייצב לצד מנדלבליט | צילום: תומר ניוברג, פלאש 90, חדשות

במשרד המשפטים ציינו אמש כי "הטרדות ואיומים אלה, שנעשו ככל הנראה באופן מאורגן בעיקר באמצעות הודעות במכשיר הטלפון, נמשכו במשך כל שעות הלילה והבוקר. ההטרדות כוללות איומים, הודעות נאצה ודברי הסתה". עם הגשת התלונה, המשטרה פתחה בחקירה.

אתמול התייצבו חוקרי יחידת הסייבר של להב 433 בלשכתו של מנדלבליט וגבו ממנו תלונה מפורטת על מה שהוא תיאר כ"עשרות שיחות ובעיקר הודעות בוואטסאפ שהוא מקבל הלילה והיום מעשרות אנשים שמה שמשותף פחות או יותר לכולן - דברי הסתה חמורים לצד צילומים של מנדלבליט במדי נאצים. מאחר שמדובר בכל כך הרבה שיחות והטרדות, היועץ החליט שמחובתו להתלונן ונפתחה חקירה.

הרקע להטרדות הוא, ככל הנראה, הפגנה שאמורה להתקיים במוצאי שבת ליד ביתו של מנדלבליט במחאה על כתבי האישום שהגיש נגד נתניהו. בעשרות הודעות שקיבל היועץ ממספרים לא מזוהים נכתב: "אל תשכח שאתה פגיע", "תתאבד", "נגיע אליך", "תמות אתה והמשפחה", "מושחת" ו"מנוול". בנוסף, נשלחו אל היועמ"ש תמונות שלו במדי אסיר.