הטרדות חוזרות ונשנות נגד היועמ"ש: היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הגיש היום (רביעי) תלונה במשטרה בגין איומים והטרדות שמכוונות כלפיו ביממה האחרונה. חוקרי המשטרה גבו עדות מהיועץ וקב"ט משרד המשפטים עודכן. לפי משרד המשפטים, "הטרדות ואיומים אלה, שנעשו ככל הנראה באופן מאורגן בעיקר באמצעות הודעות במכשיר הטלפון, נמשכו במשך כל שעות הלילה והבוקר. ההטרדות כוללות איומים, הודעות נאצה ודברי הסתה". המשטרה פתחה בחקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מוקדם יותר היום התייצבו חוקרי יחידת הסייבר של להב 433 בלשכתו של היועץ וגבו ממנו תלונה מפורטת על מה שהוא מתאר כ"עשרות שיחות ובעיקר הודעות בוואטסאפ שהוא מקבל הלילה והיום מעשרות אנשים שמה שמשותף פחות או יותר לכולן - דברי הסתה חמורים לצד צילומים של מנדלבליט במדי נאצים. מאחר שמדובר בכל כך הרבה שיחות והטרדות, היועץ החליט שמחובתו להתלונן ונפתחה חקירה.

בעשרות הודעות שקיבל היועץ ממספרים לא מזוהים נכתב: "אל תשכח שאתה פגיע", "תתאבד", "נגיע אליך", "תמות אתה והמשפחה", "מושחת" ו"מנוול". בנוסף, נשלחו אל היועמ"ש תמונות שלו במדי אסיר.

הרקע להטרדות הוא, ככל הנראה, הפגנה שאמורה להתקיים במוצאי שבת ליד ביתו של מנדלבליט במחאה על כתבי האישום שהגיש נגד נתניהו.

הקבר שהושחת (צילום: חדשות)
לא הפעם הראשונה. קבר אביו של מנדלבליט שהושחת | צילום: חדשות

זו לא התלונה הראשונה של היועץ בגין איומים והטרדות. במהלך כהונתו של מנדלבליט כבר נרשמו מספר אירועים קשים נגדו - שהגיעו מקרב מגזרים רבים ומגוונים: בין אם זו השחתת מצבתו של אביו בתיק שגם היום עוד לא פוענח ובין אם מדובר באיומים קבועים סביבו סמוך לביתו בדרך לבית הכנסת. באוגוסט האחרון אף פתחה המשטרה בעקבות "הטרדות חוזרות ונשנות" כלפי היועץ באמצעות מסרונים שנשלחו אליו. 5 חשודים עוכבו אז לחקירה במשטרת ירושלים.

בסוף 2018 הושחת קברו של אביו של מנדלבליט על-ידי אלמונים. מנדבליט עלה לבית הקברות ליום השנה למותה של אימו ונדהם לגלות שאלמונים השחיתו את המצבה של אביו המנוח, ברוך מנדלבליט ז"ל. לפי החשד, העבריינים השתמשו בפטיש או כלי כבד אחר בניסיון לנתץ את המצבה.