שני חשודים במעורבות באיומים על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט נחקרו הבוקר (חמישי) ביחידת הסייבר של להב 433, זאת לאחר שאתמול היועץ הגיש תלונה במשטרה בגין איומים והטרדות שמכוונות כלפיו ביממה האחרונה. לאחר מספר שעות של חקירה הם שוחררו בתנאים מגבילים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

שני החשודים זומנו בתום פעולות חקירה שנעשו אתמול והלילה בעקבות התלונה והעדות שמסר מנדלבליט לחוקרי הסייבר. שני החשודים הם אזרח תושב רחובות ואישה שמתגוררת בחולון. לפי שעה, ממצאי החקירה מעלים שהם השניים היחידים שמעורבים בשליחת עשרות הודעות הנאצה והאיומים ליועמ"ש.

במשרד המשפטים ציינו אמש כי "הטרדות ואיומים אלה, שנעשו ככל הנראה באופן מאורגן בעיקר באמצעות הודעות במכשיר הטלפון, נמשכו במשך כל שעות הלילה והבוקר. ההטרדות כוללות איומים, הודעות נאצה ודברי הסתה". עם הגשת התלונה, המשטרה פתחה בחקירה.

אתמול התייצבו חוקרי יחידת הסייבר של להב 433 בלשכתו של מנדלבליט וגבו ממנו תלונה מפורטת על מה שהוא תיאר כ"עשרות שיחות ובעיקר הודעות בוואטסאפ שהוא מקבל הלילה והיום מעשרות אנשים שמה שמשותף פחות או יותר לכולן - דברי הסתה חמורים לצד צילומים של מנדלבליט במדי נאצים. מאחר שמדובר בכל כך הרבה שיחות והטרדות, היועץ החליט שמחובתו להתלונן ונפתחה חקירה.

הרקע להטרדות הוא, ככל הנראה, הפגנה שאמורה להתקיים במוצאי שבת ליד ביתו של מנדלבליט במחאה על כתבי האישום שהגיש נגד נתניהו. בעשרות הודעות שקיבל היועץ ממספרים לא מזוהים נכתב: "אל תשכח שאתה פגיע", "תתאבד", "נגיע אליך", "תמות אתה והמשפחה", "מושחת" ו"מנוול". בנוסף, נשלחו אל היועמ"ש תמונות שלו במדי אסיר.