התקנות החדשות נכנסו לתוקף: כוחות משטרה הגיעו הבוקר (ראשון) למתחם שוק הכרמל במטרה לסגור את הדוכנים שעוד פעלו במקום. השוטרים הורו לעובדים לסגור את הדוכנים בהמשך להנחיות החדשות עליהן הכריז נתניהו בשבוע שעבר, אותן הנחיות שמגבירות את רמת האכיפה של התקהלויות בציבור. בעלי הבסטות ביקשו להשאיר את הבסטות פתוחות: "זה כל הפרנסה שלנו".  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשו

השווקים הגדולים במדינה ייסגרו בשל העובדה שמספר רב של אנשים מגיע למקומות הללו ומסתובב בצפיפות רבה, דבר שיוצר התקהלות האסורה לפי התקנות. שוטרים שהגיעו היום לשוק הכרמל סיירו באמצעות רכב משטרה בתוך השוק עצמו וביקשו מבעלי המקומות השונים להתחיל לסגור את החנויות והדוכנים: "כל בעלי הדוכנים נא לקפל את הדוכנים והחנויות לפני שנתחיל בפעולות אכיפה. תודה על ההבנה, איתכם הסליחה".

בסרטונים שצולמו במקום אפשר לראות עוד שוטרים עוברים רגלית בשוק ומבקשים לסגור דוכנים כשבאותו זמן אנשים עדיין קונים באותם הדוכנים. בסרטון אחר רואים את אחד מבעלי הדוכנים מבקש מהשוטרים להשאיר את המקום פתוח לפחות היום: "עד שעה אחת, לפחות לגמור את הסחורה שסידרנו". למרות התחנונים, השוטר הסביר לבעל המקום שעליו לסגור במיידית בטרם יקבל קנס.

בעלי הדוכנים הביעו תרעומת בימים האחרונים על כך שסוגרים את השוק אך משאירים את הסופרים והמרכולים פתוחים: "למה סוגרים אותנו? מה ההבדל בינינו לבין הסופרים? למה סוגרים אותנו ואת שוק התקווה לא?". אחד השוטרים במקום השיב שגם שוק התקווה נסגר ולא עושים איפה ואיפה בנושא.

שוטרים סוגרים בסטות בשוק הכרמל
שוטרים סוגרים בסטות בשוק הכרמל | צילום: החדשות 12

בתוך כך, עולה השאלה עד מתי המצב יישאר כך ועל כן כששאלו בעלי הבסטות במקום עד מתי ייצטרכו להישאר סגורים, ענה אחד השוטרים: "מישהו יכול לדעת?". באחד מדוכני הלחם בשוק עמד בעל המקום וביקש שלא לסגור את החנות שלו: "זה כל הפרנסה שלי" אמר לשוטרים.