גנץ לנתניהו: לעצור את מינוי סמוטריץ' לקב (צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות; פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות)
בנימין נתניהו ובני גנץ | צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות; פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות

5 ימים לבחירות ונדמה שכל נושא שעולה על סדר היום הציבורי נצבע בצבעים פוליטיים. לאחר שיו"ר כחול לבן בני גנץ מתח ביקורת על עיתוי השבת גופתו של זכריה באומל ז"ל וטען שמדובר ב"ספין פוליטי" של ראש הממשלה, נתניהו השיב אמש (חמישי) לגנץ וקרא לו להתבייש.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"בני גנץ, תתבייש על כך שהאשמת את צה"ל ואותי בשיקולים פוליטיים בהשבתו של חיילנו זכריה באומל ז"ל לקבר ישראל", כתב נתניהו בטוויטר. "אל תתנצל בפניי, תתנצל בפני עם ישראל".

גנץ תקף אתמול בבוקר את נתניהו סביב חשיפת מבצע "זמר נוגה" והשבת גופתו של אחד משלושת נעדרי קרב סולטאן יעקוב לפני 37 שנים לישראל. "אני שמח שהוא (נתניהו) עשה סיבוב פוליטי, אבל אני יותר שמח שזכריה באומל חזר לקבר ישראל ולמשפחתו", אמר גנץ בריאיון לגלי צה"ל.

נתניהו ושרידי גופתו של באומל ברוסיה (צילום: קובי גדעון, לע"מ, חדשות)
מסירת חפציו של באומל לנתניהו ברוסיה‎ | צילום: קובי גדעון, לע"מ, חדשות

כשנשאל אם הוא מעלה בדעתו שחלק מהשיקולים להשבת הגופה היה הסמיכות לבחירות, השיב גנץ: "ממש לא. סביר שבנימין נתניהו ינסה לעשות ספין פוליטי על כל תחום אחר, לצערי כן".

מהליכוד מסרו בתגובה לגלי צה"ל כי "בבוקר בו העם מתאחד עם הבשורה על שובו, גנץ אומר שהחזרת באומל היא ספין פוליטי – אין גבול לשיח הנמוך, שיתבייש".

"חיכינו לרגע הזה 37 שנים"

מאות ליוו אמש את באומל שנקבר בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. תחת משמר כבוד של לוחמי חיל השריון, בני משפחתו של באומל יחד עם בני המשפחות כץ ופלדמן, שני הנעדרים הנוספים מאותו קרב בבקעת הלבנון ב-1982, הגיעו כדי לחלוק לו כבוד אחרון.

בנימין נתניהו בהלוויית באומל (צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות)
נתניהו בטקס ההלוויה, הערב | צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות

נתניהו נשא דברים בטקס ההלוויה. "לפני שעה קלה נפגשתי עם הנשיא פוטין והודיתי לו בחום בשם מדינת ישראל ובשם המשפחה על הסיוע באיתור ובהשבתו של סגן סמל זכריה", סיפר נתניהו והדגיש: "החזרת נעדרי סולטן יעקוב היא משימה קדושה של כל ממשלות ישראל".

עוד נתניהו אמר: "חיכינו לרגע הזה 37 שנים, ראיתי אנשים מזילים דמעה למרות שהם נולדו שנים רבות לאחר היעלמותו של זכריה. רגע זה נוגע לנימים העמוקים ביותר לזהותנו כיהודים וכישראלים. ערך הרעות הוא משורשי הברית שקושרת אותנו יחד כעם, כצבא וכמדינה".

נתניהו עם מרים באומל, אמו של זכריה ז"ל (צילום: חיים צח, לע"מ, חדשות)
נתניהו עם מרים באומל, אמו של זכריה ז"ל | צילום: חיים צח, לע"מ, חדשות

לבסוף התייחס נתניהו לנעדרים הנוספים והסביר כי המדינה לא תשקוט עד שכולם יחזרו לישראל. "צבי פלדמן ויהודה כץ עדיין לא איתנו, אבל נמשיך לפעול להשיבם הביתה - וכך נפעל לכל נעדרינו", אמר ראש הממשלה. "בעם שיש בתוכו ויכוחים ומחלוקות, גם אז הנקודה הפנימית שמאחדת אותנו בטוב וברע, הנקודה הפנימית הזו חזקה מכל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו