אחרי שכל ראשי המפלגות התארחו במשדר המיוחד של פגוש את העיתונות, בנימין נתניהו התראיין הערב (שבת) בחדשות סוף השבוע ממעונו הרשמי בירושלים. "מה שאנחנו רואים זה דבר כזה ונשיא המדינה הגדיר את זה היטב: הוא אמר שאם לאחד המועמדים אין רוב של 61 ממליצים אז מה שאולי יקבע זה המפלגה הגדולה", אמר. "לנו יש 61 ממליצים, משום שכמה ממפלגות הימין מסרבות להגיד בצורה ברורה שהם ימליצו עליי. במצב כזה מסתכלים על המפלגה הגדולה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בשלב זה חזר על כך שכחול לבן מובילה על הליכוד: "בסקרים האחרונים יש לצערי 4 מנדטים בין כחול לבן וליכוד והסיבה היא שמצביעים הליכוד הם שאננים אבל יאיר לפיד בעצמו אומר דבר אמיתי - אם יהיה פער של 4 מנדטים בין הליכוד למפלגה שלהם והם יובילו, אין כוח בעולם שיעצור אותם מלהרכיב ממשלה ולכן כיוון שיש פער כזה צריך להבין מה יקרה כי זה לא פיקטיבי, הדרך היחידה להבטיח את שלטון הימין זה להצביע ליכוד".

ראש הממשלה הצהיר כי לאחר ההכרה האמריקנית בריבונות ישראל ברמת הגולן, קיימים דיונים גם על סיפוח אזורים מיהודה ושומרון‎: "דנים גם על החלת ריבונות ישראלית על מעלה אדומים וגם בדברים אחרים. כל אחד מבין שהקנדציה הבאה תהיה גורלית לשני כיוונים, אחד האם נוכל להבטיח את הביטחון שלנו ועל השטח החיוני של יו"ש - שהוא פי 20 מעזה. נקבל עזה ביהודה ושומרון. זה מה שעומד על הפרק".

"הבעיה הראשונה מה לא לעשות, גנץ ולפיד אמרו שהם יעקרו 80-90 אלף יהודים ויעשו את היהודה ושמורון לעזה", אמר. "אני לא אחלק את ירושלים ולא אעקור אף יישוב ואדאג שאנחנו נשלוט בשטח ממערב לירדן. האם נעבור לשלב הבא? התשובה היא כן. אני הולך להחיל ריבונות - אבל אני לא מבדיל בין גושי ההתיישבות לנקודות היישוב הבודדות. כל נקודת יישוב כזאת היא ישראלית ויש לנו אחריות כממשלת ישראל. אני דואג לכולם, אבל אני גם דואג לביטחון ישראל. אני לא הולך למסור את ליבה של מדינת ישראל".

נתניהו: לא יכול להבטיח רגיעה בעזה

כשנשאל על מחאת תושבי עוטף עזה אמר: "תושבי הדרום יקרים לי בצורה בלתי רגילה ואני רוצה להגיד לך מה קרה מאז צוק איתן, הייתה התרחבות אדירה ביישובי עוטף עזה, צמיחה אדירה, יש עדיין בעיות וזה לא נגמר - לשמחתי אף אזרח ישראלי לא נהרג מאז צוק איתן ולא לשמחתי אלא בזכות המדיניות שלנו. קרוב ל-300 מחבלים פלסטינים נהרגו כשניסו להתקרב לגדר. אני מקווה, לא יכול, להבטיח רגיעה מסוימת, אנחנו עם היד על הדופק".

באשר לאפשרות שיגיע לעימות טלוויזיוני לפני הבחירות, אמר נתניהו שהוא מוכן לכך - אבל בתנאי שבני גנץ ויאיר לפיד יוותרו על הרוטציה. "אני חושב שאני אוכל להתייחס לזה ברצינות להצעה לעימות עם גנץ, אם בני גנץ ולפיד יסכמו ביניהם מי יהיה ראש הממשלה השלם לכל הקדנציה, שיקבעו ביניהם", סיכם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו