לא הייתה חשודה. לבני
לבני, ארכיון | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

בדרך לפרישה? יו"ר מפלגת "התנועה" ציפי לבני הודיעה שתמסור היום (שני) הצהרה לתקשורת בתל אביב. כפי שפורסם אתמול, לבני אמורה להודיע על פרישתה מהחיים הפוליטיים - אחרי 20 שנה בהן כיהנה כחברת כנסת.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מאז שיו"ר "העבודה" אבי גבאי ביטל את השותפות בין שתי המפלגות, לפי סקרי המנדטים - כולל הסקר שפורסם אמש במהדורה המרכזית - מפלגתה של לבני לא עוברת את אחוז החסימה. בשל כך, לבני צפויה לבחור לפרוש על מנת שלא לפגוע בגוש המרכז-שמאל על ידי "בזבוז קולות", לפי מקורביה.

לאחרונה תקפה לבני באופן חריף את ראש הממשלה נתניהו בפודקאסט "פוד הבוחר". "הוא מנסה להרוס את מערכת המשפט, מוביל אותנו לנקודה בה נספח את השטחים ויהיה רוב ערבי - החלטת היועמ"ש זה רק נדבך נוסף. כל יום שהוא יושב על הכיסא והוא נמצא כחשוד או אחרי החלטת יועץ משפטי לממשלה, הוא יעשה הכל - אבל הכל - בדרכו החוצה שלא תישאר כאן לא משטרה, לא יועץ משפטי לממשלה ולא מערכת משפט - וגם לתומכיו זה צריך להיות מחיר גדול מדי".

ציפי לבני התחילה את דרכה בפוליטיקה הישראלית כחברה במפלגת "הליכוד", ובשנת 1999 נבחרה לראשונה לכנסת. בשנת 2001 מונתה לראשונה לשרה לפיתוח אזורי, ולאחר מכן לשרת החקלאות, שרת הקליטה ולבסוף שרת המשפטים. בשנת 2005 הצטרפה למפלגת "קדימה", ובשנת 2008 נבחרה ליו"ר המפלגה שזכתה תחת הנהגתה ל-28 מנדטים ולתואר המפלגה הגדולה ביותר בכנסת, אולם לבני לא הצליחה להרכיב ממשלה ושימשה יו"ר האופוזיציה.

בשנת 2012 הקימה את מפלגת "התנועה", לאחר שהתפטרה מהכנסת בעקבות ההפסד לשאול מופז בפריימריז לראשות המפלגה. מפלגתה זכתה לשישה מנדטים, והיא מונתה פעם נוספת לשרת המשפטים בממשלת נתניהו, וכן לממונה על המו"מ מול הפלסטינים. בבחירות 2014 חברה למפלגת "העבודה" ליצירת הרשימה המשותפת "המחנה הציוני" - שפורקה, כאמור, על ידי גבאי בתחילת השנה.