גלעד ארדן וגדעון סער
ארדן נשאר במקום ה-4, סער 5 | צילום: עמית שאבי פלאש 90, חדשות

כך תיראה מפלגת השלטון - שינויים בצמרת: הספירה החוזרת של הבחירות המקדימות בליכוד, בעקבות החשד לאי-סדרים בפריימריז, הסתיימה הבוקר (חמישי). כפי שפרסמנו בחדשות, אלפי קולות נגרעו מגדעון סער ויריב לוין ונוספו לגלנט. בתום הספירה החוזרת סער נותר רביעי ולוין טיפס בדירוג על חשבונו של יואב גלנט.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

השינוי היחיד בעשירייה הפותחת הוא שיריב לוין עלה למקום השישי על חשבונו של יואב גלנט. גם בעשירייה השנייה שינוי אחד, כאשר השר צחי הנגבי עולה במקום אחד על חשבון השר אופיר אקוניס. מסתמן כי דוד שרן, המועמד החשוד בפרשת הצוללות שזכה לתמיכת נתניהו, מוביל על מיכל שיר במחוז תל אביב, והיום תתקיים ספירה נוספת במחוז.

ימונה לשגריר באו
נשאר במקומו, גלעד ארדן | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

זו העשירייה הראשונה המעודכנת (לא כולל נתניהו), לאחר ספירת הקולות:

1. יולי אדלשטיין
2. ישראל כ"ץ
3. גלעד ארדן
4. גדעון סער
5. מירי רגב 
6. יריב לוין (עלייה של מקום אחד)
7. יואב גלנט (ירידה של מקום אחד)
8. ניר ברקת
9. גילה גמליאל
10. אבי דיכטר

לאחר שנחשף במהדורה המרכזית כי התגלו אי-סדרים משמעותיים במספר קלפיות בבחירות המקדימות, הנחה ראש הממשלה ויו"ר המפלגה נתניהו לבחון מחדש את סיכומי תוצאות הקלפיות, ודרש שיוצגו בווידאו בזמן אמת למפקחים. במסגרת הספירה החוזרת, כל הפתקים של הבחירות המקדימות של הליכוד נאספו, נספרו מחדש והשוו לתוצאות הספירה המדויקת.

קלפיות הליכוד (ארכיון)
קלפיות הליכוד (ארכיון) | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

גם יו"ר ועדת הבחירות המרכזית של המפלגה הורה לבדוק את החשד לזיופים זמן קצר לאחר הפרסום במהדורה. החשד עלה בעקבות נתוני הצבעה חריגים בשורה של יישובים שבהם חלק מהמועמדים קיבלו מספר קולות רב יותר מכמות המתפקדים בעלי זכות הצבעה באותם המקומות. מהליכוד נמסר בתגובה לפרסום בחדשות כי "הליכוד גאה בפריימריז ובעובדה שהוא בודק את עצמו בצורה ישרה וקפדנית". בנוסף נמסר מהליכוד כי תוצאות רשמיות יפורסמו בימים הקרובים לאחר שיושלמו כל הבדיקות בנושא.

גדעון סער הגיע בשבוע שעבר לריאיון במהדורה המרכזית והתייחס לבחירתו במקום החמישי ברשימת הליכוד - לפני הספירה מחדש. "מרוצה מאוד מהמיקום", אמר סער. "אין התמודדות על ראשות הליכוד, יש מועמד אחד לליכוד לראשות הממשלה - נתניהו". למרות הדברים, סער הודה במהלך הריאיון שנפגע מהמתקפה של נתניהו נגדו: "אני בהחלט נפגעתי, נגרם לי עוול, אבל זה מאחוריי".

בשיחות סגורות נתניהו סיפר שהוא אחראי לאלפי קולות ש"נדדו" מסער לעבר מתמודדים אחרים בליכוד. "בזכות המתקפה עליו לקחתי לו 4,000 קולות שזה הפער בין המקום הרביעי לראשון". במקביל סיפר נתניהו למקורבים כי הוא לא מתכוון להציע לסער תפקיד כשר בממשלה הבאה.