אחד המנצחים הגדולים של הבחירות המוקדמות בליכוד, גדעון סער, הגיע הערב (רביעי) לאולפן המהדורה המרכזית והתייחס במהלך ריאיון לדני קושמרו לבחירתו למקום החמישי ברשימת הליכוד. "מרוצה מאוד מהמיקום", אמר סער. "אין התמודדות על ראשות הליכוד, יש מועמד אחד לליכוד לראשות הממשלה - נתניהו". למרות הדברים, סער הודה במהלך הריאיון שנפגע מהמתקפה של נתניהו נגדו: "אני בהחלט נפגעתי, נגרם לי עוול, אבל זה מאחורי". 

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הערב ראש הממשלה נתניהו התקשר לחברי הליכוד שנכנסו לעשירייה הראשונה ובירך אותם על ההישג. בין היתר התקשר לברך את גלנט וברקת, שני המועמדים החדשים שנכנסו לליכוד והתברגו בעשירייה הראשונה. בהודעה מטעם לשכת נתניהו נכתב כי השניים הודו לו על תמיכתו בפריימריז. "ראש הממשלה אמר להם כי יהיה ביניהם שיתוף פעולה הדוק במערכת הבחירות הקרובה - ולאחריה", נכתב בהודעה. גדעון סער - לא קיבל שיחת טלפון מנתניהו.

בשיחות סגורות נתניהו סיפר שהוא אחראי לאלפי קולות ש"נדדו" מסער לעבר מתמודדים אחרים בליכוד. "בזכות המתקפה עליו לקחתי לו 4000 קולות שזה הפער בין המקום הרביעי לראשון". במקביל נתניהו מספר למקורבים שהוא לא מתכוון להציע לסער תפקיד שר בממשלה הבאה.

סער עצמו התייחס להישג שלו בבחירות המוקדמות והודה לחברי הליכוד שבחרו בו. "אני מרוצה מאוד, אחרי יותר מ-4 שנים מחוץ לחיים הציבוריים חברי הליכוד קבעו עובדה פוליטית שהם רוצים אותי בחזרה לייצג אותם והם רוצים אותי בקדמת הרשימה", סיפר. "זה קרה בתנאים לא פשוטים. אם רה"מ מרוצה מהתוצאות ואני מרוצה מהתוצאות אז הכול מצוין".

סער התייחס פעם נוספת למתקפה של נתניהו נגדו, ימים ספורים לפני ההצבעה, וסיפר מדוע בחר להגיב. "אני הגבתי להתקפה שנחתה עליי יומיים לפני הקלפיות", סיפר. "הייתי חייב לומר דברים ברורים כי שתיקה הייתה כהודאה. אולי אנשים אחרים היו מחכים בשקט, אני אמרתי את הדברים כהווייתם. אני בהחלט נפגעתי, נגרם לי עוול, אבל זה מאחורי".

השר הבכיר לשעבר טען שהתקשורת מנסה לסכסך בינו לבין ראש הממשלה, ולטענתו הוא לא מסכים להיגרר לכך והביע תמיכה מלאה בנתניהו. "כרגע אנחנו עומדים לפני מערכת בחירות מכריעה", הזכיר. "לי חשוב ניצחון הליכוד והרכבת הממשלה הבאה ברשות הליכוד, והמועמד הוא נתניהו, אין התמודדות על ראשות הליכוד, יש מועמד אחד לליכוד לראשות הממשלה - נתניהו".

החמישייה הראשונה בליכוד
החמישייה הראשונה בליכוד | צילום: חדשות

"האיש ראוי בהחלט להיות ראש הממשלה", הוסיף סער. "הוא מועמד בכמה רמות יותר, גם מבחינת הכישורים, היכולות מכל מה שמציעות המפלגות האחרות, השקפת העולם שלו היא הדרך שלי בגדול".

סער התייחס גם לדיווח של עמית סגל לפיו נתניהו לא מתכוון למנות את סער לתפקיד שר. "אנחנו כבר ניצחנו את הבחירות?", שאל. "אנחנו נשדר משהו לא נכון לציבור אם נתנהג כאילו שהניצחון בכיס שלנו. אני כרגע אירתם יחד עם חבריי לניצחון הליכוד בבחירות. ברגע זה כל נושא השאיפות האישיות הוא משנה לצורך שלנו לנצח בבחירות".