ראש הממשלה ממשיך לתקוף את יו"ר כחול לבן על רקע הפרסום בחדשות אודות הפריצה האירנית למכשירו הסלולרי ואומר כי אם גנץ לא מסוגל לשמור על הטלפון שלו, הוא לא יוכל לשמור על המדינה. נתניהו אמר את הדברים הערב (שני) באירוע של מפלגת הליכוד בירושלים שבמהלכו תקף את גנץ ומתח ביקורת על הטענות שנשמעו נגד השב"כ בעקבות החשיפה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"אני מגנה בתוקף את ההתקפות הפרועות של לפיד וגנץ נגד המוסד והשב"כ ונגדי, אנחנו שומרים על ביטחון ישראל", אמר נתניהו. "וגם אם הפאניקה מובנת, להתקפות האלה אין מקום. אני קורא ללפיד וגנץ להפסיק לתקוף את השב"כ והמוסד ולהשאיר אותם מחוץ לפוליטיקה".

נתניהו התייחס בדבריו לחשיפת החדשות ביום חמישי ולפיה מכשירו הסלולרי של גנץ נפרץ על ידי האירנים וכל התוכן שהיה בו חשוף בפניהם כעת. מאז הפרסום התפתח קרב האשמות על אודות זהות המדליף, הסיבות לפרסום בעת הנוכחית ובאשר לשאלה אם מדובר בספין פוליטי או בחשש אמיתי לביטחון המדינה.

בני גנץ (צילום: Gili Yaari/Flash90, חדשות)
"איך הוא ישמור על המדינה?". גנץ | צילום: Gili Yaari/Flash90, חדשות

"עכשיו מסתבר שבזמן שאני הוריתי לפרוץ לארכיון הגרעין של אירן, אירן פרצה לטלפון הנייד של בני גנץ", אמר נתניהו. "גנץ היה יושב-ראש חברת סייבר שפשטה את הרגל. הוא היה אמור לשמור על הטלפון שלו - וזה מחדל אישי שלו. אם גנץ לא הצליח לשמור על הטלפון שלו, איך הוא ישמור על המדינה שלנו?".

זמן קצר לאחר מכן גנץ השיב לנתניהו והבהיר כי המכשיר לא הכיל מידע ביטחוני. "לא התכנסנו כדי לדון בגודלו של מכשיר קטן ואדם פרטי אלא במשהו הרבה יותר משמעותי", אמר גנץ במסיבת עיתונאים בגני התערוכה בתל אביב. "לא היה שום מידע ביטחוני ואינני נתון לסחיטה. את ענייני הפרטיים אנהל לבד".

" (צילום: לע"מ, חדשות)
"נקים ועדת חקירה ממלכתית". נתניהו | צילום: לע"מ, חדשות

בהמשך גנץ התייחס למעורבות של נתניהו בפרשת הצוללות וכלי השיט (תיק 3000) שעלתה שוב לכותרות בימים האחרונים, ואמר שלאחר הבחירות מפלגתו תפעל להקמת ועדת חקירה ממלכתית.

"עסקת הצוללות היא פרשת השחיתות החמורה ביותר בתולדות מדינת ישראל", הצהיר גנץ. "השבוע נחשף שראש הממשלה אישר מאחורי גבה של מערכת הביטחון עסקת מכירת צוללות למצרים בלי שאף אחד יודע על כך ואישר זאת. נתניהו הכחיש זאת ושוב שיקר. אני מודיע בזאת שאנחנו נקים ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את הפרשה הזאת ואת כל המעורבים בה".

בחודש ינואר הזהיר ראש שירות הביטחון הכללי (שב"כ) נדב ארגמן מפני ניסיונות של מדינות זרות להתערב בבחירות. לדבריו, הוא לא יודע לומר בשלב זה לטובת או לרעת מי היא תתערב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו