חבר הכנסת דודי אמסלם מהליכוד התייחס היום (שלישי) בנאומו בדוכן הכנסת לדבריו שלשום בריאיון ב"חדשות הבוקר" שהביאו לתגובה חריגה של נתניהו, ולעימות מתוקשר בין השניים. בריאיון עם ניב רסקין אמר אמסלם שאם נתניהו ישיג 61 מנדטים, רע"ם מוזמנת להצטרף לקואליציה. כעת טען הח"כ מהליכוד שדבריו הוצאו מהקשרם, והוסיף שבחירת המילים שלו הייתה לא נכונה.

ישראל הולכת לבחירות - סיקור נרחב ב-N12:

"גם אני מודה שהריאיון אצל רסקין לא היה מוצלח", כתב אמסלם בציוץ בטוויטר שבו צירף את נאומו מהכנסת. "בחירת מילים לא נכונה שלי ודברים שלא הובנו כהלכה או הוצאו מהקשרם. אבל אתם מכירים אותי ואת זיקתי למסורת ישראל וליהדות".

בנאומו בכנסת, אחרי ההבהרה לגבי הריאיון ההוא, אמסלם החריף את הטון, ואמר: "מי שלא רוצה מדינה יהודית שיצביע לשמאל. מדינת ישראל נמצאת בסכנה קיומית. מפלגות אנטי ציוניות כמו רע"ם וכמו הרשימה המשותפת לא יכולות להיות בשום ממשלה".

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית

שלשום, אמר אמסלם בריאיון ל"חדשות הבוקר": "מפלגות אנטי-ציוניות לא יכולות להיות חלק מהממשלה, כל עוד הממשלה לא מונה 61. אם מנסור עבאס רוצה להצטרף לאחר שיש לנו 61, אהלן וסהלן. אנחנו לא יכולים להישען עליו. היהודים נכון להיום לא יכולים להישען על מפלגה אנטי-ציונית".

מיד לאחר מכן, גם הליכוד וגם נתניהו בעצמו הוציאו הודעות שהם מתנערים מהדברים. "נדהמתי לשמוע את הדברים שאמר דודי אמסלם, שאותם אמר על דעתו בלבד, כפי שכבר קרה בעבר", אמר נתניהו. "הליכוד בראשותי לעולם לא הסכים ולעולם לא יסכים להכניס את רע"ם לקואליציה כלשהי". הפרשה הפכה לעימות פומבי אחרי שאמסלם אמר בריאיון לרדיו גלי ישראל שנתניהו מנסה לפגוע בו ושהוא נדהם שלא התקשר. בהמשך השניים נפגשו ופרסמו תמונת פיוס.