עד שהשעון יראה חצות: רגע לפני שהכנסת תתפזר מחר (רביעי) המחלוקות בין האופוזיציה לקואליציה עולות שלב. לאחר שהצדדים הגיעו להסכמה על העלאה שערורייתית של מימון המפלגות, כעת בעקבות העימות בוועדת הכנסת החליטו מפלגת העבודה וישראל ביתנו לפצל את ההצעה מחוק פיזור הכנסת ולקדמו בשלב זה ללא העלאת מימון המפלגות. באופוזיציה מתנים את מעבר חוק המטרו בקביעת מועד הבחירות ב-25 באוקטובר.

ישראל הולכת לבחירות - סיקור נרחב ב-N12:

כאמור, לאחר שהלילה עברה ההצעה בקריאה ראשונה - מחר עד חצות הכנסת צפויה להתפזר, וכעת הצדדים נלחמים על החוקים והרפורמות האחרונים שיושלמו לפני פגרת הבחירות והקמפיינים.

בין החוקים החשובים שעד עתה מצאו עצמם מחוץ להסכמות בין הקואליציה לאופוזיציה ניתן למצוא את חוק המטרו - שעתיד להשפיע ישירות על חייהם של מיליוני ישראלים ולהסדיר את התשתית המשפטית לפרויקט הרכבת שיחבר בין ערי גוש דן ועשוי לצמצם באופן ניכר את הצורך בשימוש ברכב פרטי. 

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית

מוקדם יותר הבוקר עיכבו במפלגת העבודה את פתיחת דיוני ועדת החוקה במחאה על תקיעת החוק, שבאופוזיציה סירבו לקדם כדי למנוע הישג משרת התחבורה מרב מיכאלי רגע לפני הבחירות. כעת, באופוזיציה מתנים את קידומו של החוק בקביעת מועד הבחירות ב-25.10.

חוק המטרו בתל אביב (צילום: אייל מרגולין, נת"ע - מערכת מטרופולינית להסעת המונים)
חוק המטרו | צילום: אייל מרגולין, נת"ע - מערכת מטרופולינית להסעת המונים

אחד הנושאים שדווקא כן מצאו את עצמם מקודמים לראש סדר העדיפויות בימיה האחרונים של המליאה הוא הגדלת תקציב מימון המפלגות בכ-30 מיליון שקלים. זאת על אף המאבקים הקדחתניים של האוצר על כל שקל בדיונים על העלאת שכר המורות והמורים ונהגי האוטובוסים.