יו"ר רע"ם מנסור עבאס תקף הערב (שבת) את יו"ר הליכוד בנימין נתניהו וטען כי הוא מנהל נגד רע"ם והח"כים הערבים קמפיין הסתה שבו הוא מאשים אותם בתמיכה בטרור. "תבוא העת שנגיב לכל ההסתה הזאת", אמר בריאיון לפגוש את העיתונות. "נתניהו שניהל אתנו מו"מ יוצא בסרטונים ומאשים אותנו שאנו תומכי טרור כאילו אין רשויות אכיפה. אם היינו תומכי טרור היינו במקום אחר לגמרי".

הבחירות לכנסת ה-25 - סיקור נרחב ב-N12:

עבאס חזר שוב על טענתו כי הליכוד ניהל עמו משא ומתן להקמת קואליציה וכי יש ברשותו ראיות רבות לכך שהוא יכול לחשוף. "לפני יומיים נזכרתי במשהו", סיפר עבאס, "כאשר פורסם שנתניהו אירח את סמוטריץ' ובן גביר בבית שלו בקיסריה, נזכרתי שגם אני הוזמנתי לשם על ידי נתניהו ויואב קיש. הכתובת של הבית שלו נמצאת אצלי בוואטסאפ".

"יש לי המון ראיות", טען יו"ר רע"ם. "אני בדרך כלל לא מדבר או חושף שיחות פוליטיות או התכתבויות פוליטיות, אבל כאשר נתניהו ממשיך להסית יום יום נגדנו – יש גבול לאן הוא רוצה להוביל אותנו. הוא פוגע בזכות הדמוקרטית והאזרחית שלנו להיות שותפים ומשפיעים".

איימן עודה (צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90)
איימן עודה כינה אותו "ערבי מחמד". עבאס: "זה נובע מהתסכול ותחושת הכישלון" | צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90
מעון נתניהו בקיסריה (ארכיון) (צילום: חדשות 2, החדשות12)
בית נתניהו בקיסריה. עבאס: "יש לי את הכתובת בוואטסאפ" | צילום: חדשות 2, החדשות12

עבאס התייחס גם לפרסום של מוחמד מג'אדלה, על כך שהרשות הפלסטינית מנסה להתערב בבחירות בישראל ובכיר ברש"פ נפגש עם יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה וחברי הכנסת טיבי ואבו-שחאדה. לדבריו, לא ראוי שכל גורם זר שהוא לא אזרחי יתערב בבחירות בישראל ובתוך החברה הערבית. "רע"ם לא הייתה ולא תהיה חלק מכל מגע שהוא מעבר לגבול, נקודה", הבהיר.

"לא פוסלים אף אחד, אף מפלגה"

למרות המתקפה על נתניהו, עבאס לא שלל לחלוטין תמיכה בנתניהו לראשות הממשלה. "אני מקווה שנצליח להשיג רוב ושנקים ממשלת שינוי. מי שיעמוד בראשה זה בהתאם לתוצאות הבחירות", אמר. "יש צד שהושיט לנו יד ויש צד שניהל אתנו מו"מ, אני לא שוכח את זה. אבל כרגע פנינו הם לגוש השינוי". בהמשך הוסיף: "אין לנו עניין לפסול אף אחד, אף מפלגה".

את האפשרות לאיחוד עם הרשימה המשותפת עבאס שלל מכל וכל. "זה לא נמצא על הפרק כי האג'נדה שם זה של כיסאות, האג'נדה שלנו זה של שותפות פוליטית", אמר. על כך שאיימן עודה כינה אותו "ערבי מחמד", אמר עבאס: "לדעתי זה נובע מהתסכול ותחושת הכישלון. אין לו עוד מה לתרום בחברה הערבית ולפוליטיקה באופן כללי ולכן הוא פוזל לכיוון של השמצות".

זמן קצר לאחר הריאיון הגיבו בליכוד לדברי עבאס ומסרו: "בניגוד ליאיר לפיד שסגר ממשלה עם רע"מ והרשימה המשותפת, הליכוד לא הסכים ולעולם לא יסכים לכלול את האחים המוסלמים בממשלה. העובדה היא שב-2019, כשהימין היה עם 60 מנדטים, רה"מ לשעבר נתניהו סירב להצעות של מנסור עבאס לתמוך בהקמת ממשלה בראשות הליכוד ולכן הלכנו לבחירות. הבחירה בבחירות הקרובות היא ממשלה לאומית יציבה ל-4 שנים בראשות הליכוד, או ממשלה של לפיד עם האחים המוסלמים והרשימה המשותפת".