חשיפה: ראשי הרשימה המשותפת נפגשו בחשאי עם ראש המודיעין הפלסטיני בניסיון להשפיע על תוצאות הבחירות בישראל – כך פורסם הערב (שישי) לראשונה ב"אולפן שישי". ראש המודיעין ברשות הפלסטינית, מאג'ד פרג', פגש את ראשי הרשימה המשותפת בשבוע האחרון פעמיים ברמאללה באופן חשאי ודן איתם בתוצאות הבחירות המסתמנות בישראל.

פרג' (האיש החזק של אבו מאזן) נפגש עם ראשי המשותפת בשתי פגישות נפרדות: הראשונה עם איימן עודה ואחמד טיבי והשנייה עם עודה וסאמי אבו שחאדה.

פרג' הציע לראשי המשותפת לצרף מחדש את רע"ם למשותפת כדי להעלות את אחוז ההצבעה בחברה הערבית ולמנוע מנתניהו 61 מנדטים להקמת ממשלה בראשותו. הוא אף הציע את שירותיו לתיווך עם רע"ם במידת הצורך.

נאום אבו מאזן בגרמניה (צילום: רויטרס)
מנסה להשפיע על הבחירות בישראל. אבו מאזן | צילום: רויטרס
יו"ר הליכוד בנימין נתניהו (צילום: Reuters)
"נדרוש בדיקה מקיפה". נתניהו | צילום: Reuters

גורם בכיר ברשות הפלסטינית אישר את קיום הפגישה, אך הבהיר: מדובר בפגישות פוליטיות שגורמים ברשות מקיימים כל הזמן עם חברי כנסת ערבים ויהודים כאחד, ללא שום התערבות בבחירות בישראל.

ברשימה המשותפת ביקשו שלא להתייחס לפרסום.

בליכוד מסרו בתגובה: "הפרסום על התערבות אפשרית של הרשות הפלסטינית בבחירות בישראל כדי למנוע מראש הממשלה לשעבר נתניהו להיבחר היא פיגוע מדיני לכל דבר עם היבטים פליליים. הליכוד מתכוון לפנות לשירות הביטחון הכללי ולמשטרת ישראל ולדרוש מהם בדיקה מקיפה על התפתחות חמורה זאת ועל המעורבים בה".