יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' קרא היום (שלישי) לחה"כ איתמר בן-גביר לחזור למשא ומתן לריצה משותפת, לאחר שיו"ר מפלגת עוצמה יהודית החל בשבוע האחרון את מסע הבחירות העצמאי שלו. קריאתו של סמוטריץ' מגיעה לאחר שראש האופוזיציה בנימין נתניהו קרא אף הוא לריצה משותפת של שתי המפלגות. "אסור לקחת סיכון", הבהיר נתניהו בסרטון ברשתות החברתיות. מנגד, חה"כ בן-גביר ענה: "ניסינו בכל דרך עד שהבנו שאין פרטנר".

הבחירות לכנסת ה-25 - סיקור נרחב ב-N12:

נתניהו איחל הצלחה למתמודדים בפריימריז של הציונות הדתית, ואמר כי "לכולנו משימה אחת - להקים ממשלה לאומית חזקה ויציבה לארבע השנים הקרובות. לצורך זה חייבים קודם כל דבר אחד - לאחד את הכוחות, ולא לפצל אותם". הוא הוסיף כי "רק ריצה משותפת תבטיח ששתי המפלגות יעברו בוודאות את אחוז החסימה. רק ריצה משותפת תבטיח ממשלה בלי המשותפת. איחוד הכוחות הוא צו השעה".

חה"כ סמוטריץ' הצטרף לקריאתו בתוך דקות אחדות וכתב ברשתות החברתיות כי "שמעתי את דבריו של ראש הממשלה לשעבר ובעז"ה לעתיד בנימין נתניהו ואני מסכים איתו וקורא לחברי איתמר - בוא נשב כבר מחר במטרה אמיתית לקדם ריצה משותפת למען ניצחון הימין בבחירות". מטעמו של בן-גביר לא נמסר תגובה עד כה.

דקות לאחר מכן, חה"כ איתמר בן-גביר הגיב בשלילה - אך האשים את יו"ר הציונות הדתית בכישלון המגעים. "אדוני רה"מ לשעבר ובעתיד. אתה יודע באופן אישי כמה רדפנו חודש וחצי אחרי סמוטריץ למען אחדות שוויונית, קבענו פגישות שסמוטריץ ביטל, אחרות התבררו כסרק", כתב בן-גביר. "ניסינו בכל דרך עד שהבנו שאין פרטנר. בצלאל מעוניין בשיקלי ונמצא עימו במו"מ. אנחנו מכבדים את החלטתו ונעשה הכל כדי למצות את קולות הימין". 

בפריימריז בציונות הדתית, שנערכות לראשונה באופן ממוחשב, נרשמו כמעט 70 אחוזי הצבעה עד השעה 17:00. יו"ר המפלגה סמוטריץ' רוצה רשימה מגוונת יחסית שתעזור לו להתמודד עם בן גביר, והוא קרא ל-25,000 מתפקדי מפלגתו "לתת דעתם על גיוון הרשימה באופן שיאפשר לכולם כולם להזדהות ולהרגיש חלק".

"יום של חגיגה דמוקרטית", אמר סמוטריץ' כשהגיע להצביע. "פעם ראשונה שאנחנו עושים את זה כמפלגה. פתחנו את הדלתות לכולם. כמעט 25 אלף איש התפקדו מכל שכבות האוכלוסייה. כולם רוצים להשפיע".